1. SKL (Ž): Pomembna zmaga Mariborčank v Ljubljani

16
apr.
  • 1. SKL za ženske

Ljubljana - V ponedeljek sta bili na sporedu dve tekmi 14. kola 1. SKL za ženske. Maribor je zmagal na gostovanju pri Akson Iliriji, Ježica je bila zanesljivo boljša od Domžal. Obračuna Konjice : Grosuplje in Cinkarna Celje : Triglav se bosta odvila 28. aprila.
Avtor: Lenart

1. SKL za ženske, 14. kolo 2. dela:

Ponedeljek, 16. april:
AKSON ILIRIJA : MARIBOR 62:73 (18:22, 17:13, 13:15, 14:23)
Stergar 16 (12 skokov), Draganič 12 (5 skokov), Mičunović 10 (5 skokov); Kuzma 19, Cvijanović 17, Dautović 16 (17 skokov).

Ljubljančanke in Mariborčanke so vnaprej odigrale tekmo zadnjega kola rednega dela 1. SKL za ženske. Do zelo pomembnih dveh točk so prišle Štajerke, ki so s to zmago naredile pomemben korak v boju za nastop v polfinalu.

Srečanje v Ljubljani je bilo izjemno izenačeno vse do 35. minute. Prvo četrtino so s štirimi točkami naskoka dobile gostje, ki so v tem delu tekme vodile tudi s sedmimi točkami prednosti. Minimalno prednost so Ljubljančanke v drugih desetih minutah stopile, na odmor pa sta ekipi odšli s poravnanim rezultatom.

Tudi v tretji četrtini nismo dobili odgovora, katera ekipa bo domov odnesla nov par točk. Odločilni trenutki tekme so se zgodili sredi zadnje četrtine. Po košu Nine Gabrovšek so Ljubljančanke povedle za točko, nato pa je sledil delni izid 10:0 v izvedbi Simone Kuzma in Tine Cvijanović. V zadnjih petih minutah so Mariborčanke zanesljivo ubranile svojo prednost in prvič v tej sezoni ugnale ekipo, ki jo vodi Alen Ploj.

Simona Kuzma je bila z 19 točkami najboljša strelka tekme, pri Štajerkah je dvojni dvojček dosegla Merisa Dautović (16 točk in 17 skokov). Pri Ljubljančankah je bila najučinkovitejša Ela Stergar s 16 točkami in 12 skoki.

Ilirijo jutri čaka obračun proti Konjicam, Maribor pa v sredo gosti zadnjeuvrščeno ekipo Domžal.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Alen Ploj, trener Akson Ilirije:
"V zadnji četrtini smo popustili, saj nam je zmanjkalo moči. Košarkaricam Maribora čestitam za zasluženo zmago."

Žiga Ravnikar, trener Maribora:
"Čestitam dekletom za zasluženo zmago. V drugem polčasu smo popravili napake iz prvega in tekmo mirno pripeljali do konca. Čestitke tudi ekipi Ilirije za fer igro."

JEŽICA : DOMŽALE 59:33 (19:9, 15:7, 17:7, 8:10)
Kropivšek 13, Bajrektarević 12 (5 skokov), Ziherl 8; Tajher 8, Rakun in Oven po 7.

Ježica je z zanesljivo zmago proti Domžalam prekinila niz treh zaporednih porazov. Varovanke Mojce Markovič so prišle do pete zmage v drugem delu in že presegle učinek iz uvodnega dela. Do konca sezone jih čakajo še obračuni z ekipami Triglava, Maribora in Grosupljega.

Ježičanke so vodile od prve minute in gostjam iz Domžal niso prepustile možnosti za prvo zmago v sezoni. V uvodnih enajstih minutah je kapetanka domačink Sandra Bajrektarević zadela tri mete za tri točke in prednost svoje ekipe povišala že na trinajst točk.

Tudi v drugem polčasu so imele Ježičanke popoln nadzor nad tekmo. Po koncu tretjega dela so vodile za 28 točk in dvom o zmagovalcu razrešile še pred zadnjimi desetimi minutami. Markovičeva je v zadnji četrtini veliko minut namenila tudi mlajšim košarkaricam. Srečanje se je končalo z rezultatom 59:33, s to zmago pa so Ježičanke skočile na šesto mesto.

Teja Kropivšek je bila najboljša strelka Ježice. Prispevala je 13 točk, 12 (4 trojke) jih je prispevala Bajrektarevićeva. Pri gostjah je Vanja Tajher dosegla osem točk.

Domžalčanke v sredo gostujejo v Mariboru, Ježico pa čaka obračun pri kranjskem Triglavu.