Zgodovina

NAJBOLJŠA UVRSTITEV: 1. MESTO (EP 2000 in 2004)


EP 2018 - Sofija (Bulgarija) - 2. mesto in uvrstitev v divizijo A
Glavni trener: Dalibor Damjanović
Pomočnik trenerja: Sebastjan Krašovec, Tomo Orešnik
Igralci: Gaber Ožegovič, David Zajc, Jan Strmčnik, Jan Dornik, Miha Škedelj, Aljaž Bratec, Urban Oman, Jurij Macura, Matic Vesel, Žiga Jurček, Jakov Stipaničev, Denis Alibegović.

EP 2017 - Kreta (Grčija) - 14. mesto in izpad v divizijo B
Glavni trener: Aleksander Sekulić.
Pomočnika trenerja: Miro Majkić, Ratko Radović.
Igralci: Urban Oman, Urban Durnik, Jernej Ledl, Aljaž Bratec, Žiga Habat, Nejc Barič, Matic Vesel, Nejc Martinčič, Žan Mark Šiško, Luka Rožanc, Matevž Mlakar, Jurij Macura.

EP 2016 - Helsinki (Finska) - 9. mesto

Glavni trener: Aleksander Sekulič.
Pomočnika trenerja: Blaž Bergant, Miro Majkič.
Igralci: Žan Mark Šiško, Aljaž Marinč, Grega Sajevic, Vlatko Čančar, Luka Kraljević, Sandi Grubelič, Urban Durnik, Nejc Martinčič, Nejc Zupan, Jan Kosi, Gaber Ožegovič, Žiga Habat.

EP 2015 - Lignano Sabbiadoro (Italija) - 13. mesto

Glavni trener: Damjan Novaković.
Pomočnika trenerja: Peter Markovinovič, Boštjan Kočar.
Igralci: Jure Špan, Aleksej Nikolić, Domen Janc, Vlatko Čančar, Luka Kokol, Blaž Mesiček, Leon Šantelj, Matic Grušovnik, Jan Kosi, Jure Ritlop, Jan Barbarič, Sedin Karavdić.

EP 2014 - Kreta (Grčija) - 13. mesto

Glavni trener: Damjan Novaković

Pomočnika trenerja: Peter Markovinovič, Boštjan Kočar.
Igralci: Aleksej Nikolić, Erjon Kastrati, Žiga Zatežič, Jan Rizman, Luka Kokol, Matic Rebec, Jan Dolenšek, Jure Ritlop, Jakob Stražar, David Gabrovšek, Sedin Karavdić, Tomaž Bolčina.

EP 2013 - Talin (Estonija) - 10. mesto

Glavni trener: Damjan Novaković.
Pomočnika trenerja: Dejan Mihevc, Peter Markovinovič.
Igralci: Aleksander Tomić, Luka Rupnik, Matej Rojc, Gregor Horvat, Domen Bratož, Erjon Kastrati, Žiga Fifolt, Matej Mežan, Žiga Dimec, Miha Lapornik, Matic Maček, Tomaž Bolčina.

EP 2012 - Domžale, Kranjska Gora, Ljubljana (Slovenija) - 7. mesto

Glavni trener: Zmago Sagadin.
Pomočnika trenerja: Dalibor Damjanović in Gašper Kolman.
Igralci:  Jan Špan, Luka Rupnik, Jaka Brodnik, Klemen Prepelič, Jure Besedič, Miha Vašl, Alen Omić, Matej Rojc, Marko Pajić, Miha Lapornik, Žiga Dimec, Gezim Morina.

EP 2011 - Bilbao (Španija) - 11. mesto

Glavni trener: Rade Mijanović.
Pomočnik trenerja: Dalibor Damjanović.
Igralci: Klemen Prepelič, Žan Jerman, Jaka Brodnik, Mitja Nikolič-Smrdelj, Edo Murić, Tadej Ferme, Jan Špan, Alen Omić, Marko Pajić, Aljaž Korošec, Jure Besedič.

EP 2010 - Makarska, Zadar (Hrvaška) - 12. mesto

Glavni trener:  Rade Mijanović.
Pomočnik trenerja: Dalibor Damjanović.
Igralci: Uroš Zadnik, Mirza Sarajlija, Brane Lekič, Nejc Kobal, Dino Murić, Jure Pelko, Jakob Čebašek, Marko Vranjkovič, Edo Murić, Blaž Mahkovic, Luka Dimec, Nejc Buda.

EP 2009 - Rodos (Grčija) - 13. mesto

Glavni trener: Rade Mijanović.
Pomočnik trenerja: Matjaž Čuješ.
Igralci: Uroš Zadnik, Maj Kovačevič, Brane Lekič, Žiga Percel, Dino Murić, Danijel Vujasinović, Zoran Dragić, Marko Vranjkovič, Željko Jotič, Blaž Mahkovic, Luka Dimec, Jaka Blažič.

EP 2008 - Riga (Latvija) - 14. mesto

Glavni trener: Miro Alilović.
Pomočnik trenerja: Andrej Žakelj.
Igralci: Matija Trampuš, Jakob Virk, Boban Tomič, Luka Lapornik, Mirko Mulalić, Danijel Vujasinovič, Ilija Gavrić, Siniša Bilić, Klemen Muha, Zoran Dragić, Dejan Čigoja, Edin Alispahić.

EP 2007 - NOVA GORICA in GORICA (SLOVENIJA in ITALIJA) - 5. mesto

Glavni trener: Miro Alilović.
Pomočnika trenerja: Bojan Lazič, Luka Bassin.
Igralci: Rok Perko, Emir Preldžić, Aljoša Kristo, Jan Močnik, Jaka Klobučar, Dejan Mlakar, Klemen Lorbek, Drago Brčina, Tadej Koštomaj, Matej Krušič, Dejan Čigoja, Gašper Vidmar.

EP 2006 - Izmir (Turčija) - 3. MESTO

Glavni trener: Miro Alilović.
Pomočnik trenerja: Aleksander Sekulić.
Igralci: Luka Ambrož, Emir Preldžić, Nejc Glavaš, Jaka Klobučar, Rok Perko, Dejan Hohler, Gašper Vidmar, Matej Krušič, Aljoša Remus, Drago Brčina.

SP 2005 (U21) - Mar del Plata (Argentina) - 8. mesto

Glavni trener: Ivan Perica.
Pomočnik trenerja: Gašper Okorn.
Igralci: Žan Vrečko, Aljaž Urbanc, Žiga Zagorc, Blaž Črešnar, Miha Fon, Matej Venta, Saša Zagorac, Mensud Julevič, Domen Lorbek, Hasan Rizvić, Stanko Sebič.

EP 2005 - Čehov (Rusija) - 10. mesto

Glavni trener: Miro Alilović.
Pomočnik trenerja: Gašper Okorn.
Igralci: Boris Jeršin, Žan Vrečko, Marko Markovič, Jan Rozman, Mirza Begić, Goran Dragić, Sanel Bajramlić, Luka Marolt, Sandi Čebular, Nebojša Čukovič, Jure Močnik, Blaž Črešnar.

EP 2004 - Brno (Češka) - 1. MESTO

Glavni trener: Ivan Sunara.
Pomočnik trenerja: Ivan Perica.
Igralci: Jure Močnik, Žan Vrečko, Domen lorbek, Matej Venta, Miha Fon, Dane Dmitrović, Goran Dragić, Saša Zagorac, Mensud Julevič, Stanko Sebič, Hasan Rizvić, Erazem Lorbek.

EP 2002 - Kaunas, Alytus, Vilnius (Litva) - 6. mesto

Glavni trener: Memi Bečirović.
Pomočnik trenerja: Matjaž Čuješ, Franci Podlipnik.
Igralci: Nejc Strnad, Uroš Slokar, Saša Vujačić, Domen Lorbek, Igor Ivaškovič, Beno Udrih, Marino Buršič, Saša Zagorac, Miha Zupan, Aleksandar Ćapin, Saša Mučič, Erazem Lorbek.

SP 2001 (U21) - Saitama (Japonska) - 6. mesto

Glavni trener: Zoran Martič.
Pomočnik trenerja: Dražen Grbac.
Igralci: Sašo Ožbolt, Nebojša Joksimović, Primož Brolih, Marko Antonijević, Milan Klepo, Dragan Miletič, Igor Jokič, Željko Zagorac, Boštjan Nachbar, Smiljan Pavič, Davorin Škornik, Erazem Lorbek.

EP 2000 - Ohrid (Makedonija) - 1. MESTO

Glavni trener: Zoran Martič.
Pomočnik trenerja: Dražen Grbac.
Igralci: Elvis Kadić, Igor Jokič, Primož Brolih, Sani Bečirović, Milan Klepo, Miha Kobe, Matic Vidic, Davorin Škornik, Željko Zagorac, Smiljan Pavič, Miha Zalokar, Boštjan Nachbar.

EP 1998 - Trapani (Italija) - 2. MESTO

Glavni trener:  Zoran Martič.
Pomočnik trenerja: Dražen Grbac.
Igralci: Goran Jurak, Jaka Lakovič, Primož Kobale, Marko Verginella, Matjaž Smodiš, Gregor Hafnar, Miloš Šporar, Marko Maravič, Pavel Djurkovič, Ernest Novak, Dragiša Drobnjak, Primož Brezec.

EP 1996 - Bursa, Istanbul (Turčija) - 7. mesto

Glavni trener: Andrej Urlep.
Pomočnik trenerja: David Dedek.
Igralci: Ervin Dragšič, Dragiša Drobnjak, Rajmond Rituper, Igor Thaler, Miloš Šporar, Goran Jagodnik, Slavko Duščak, Marko Tušek, Marko Milič, Gregor Hafnar, Rašo Nesterović.

EP 1994 - MARIBOR, POSTOJNA, LJUBLJANA (SLOVENIJA) - 8. mesto

Glavni trener: Lado Gorjan.
Pomočnik trenerja: Mitja Turnšek.
Igralci: Gorazd Murovec, Rašo Nesterović, Marko Milič, Aleš Kunc, Rado Trifunović, Miha Šetina, Klemen Zaletel, Marko Tušek, Slavko Duščak, Boris Gorenc, Luka Jovanovič, Matjaž Cizej.

Ta spletna stran uporablja piškotke z namenom, da vam ponudimo najboljšo možno uporabniško izkušnjo na naših spletnih straneh. Več
Strinjam seNe strinjam se