Iskanje trenutno ni na razpolago.
Išči po strani...

30.06.2012 / Reprezentance Članice Naslovnica
Avtor: KZS/Aljaž Močnik
Kranjska Gora - Slovenska ženska članska reprezentanca je z izjemno tretjo četrtino (20:5) še v drugo premagala Belgijo ter v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo vknjižila še četrto zmago. Z 19 točkami in 5 podajami je bila v naši reprezentanci najboljša Teja Oblak.

KVALIFIKACIJSKA TEKMA ŽENSKE ČLANSKE REPREZENTANCE ZA EUROBASKET 2013:

Skupina C, 6. kolo, sobota, 30. junij:

SLOVENIJA : BELGIJA 75:59 (17:17, 16:15, 20:5, 22:19)
Slovenija: Zdolšek 3, Barič 11 (6 podaj), Erkić 11 (4 podaje), Dover 8, Komplet, Oblak 19 (5 podaj), Zalar 2, Jagodič, Osterman, Trebec 5, Piršič 15 (9 skokov), Panič 1.

STATISTIKA IN VEČ O TEKMI

FOTOGALERIJA

VIDEO PRISPEVEK RTV SLOVENIJA

Slovenska ženska članska reprezentanca se je prebila še do četrte zmage v kvalifikacijah za nastop na evropskem prvenstvu, ki bo potekalo prihodnje leto v Franciji. Po izjemni tretji četrtini (20:5), so bila dekleta izpod Alp še v drugo boljša od Belgije (75:56).

Prvi polčas druge tekme slovenske ženske reprezentance, ki jo je odigrala v kranjskogorski dvorani Vitranc, ni prinesel tistega, kar si je pred tekmo želel selektor Boris Zrinski. Belgijke so bile namreč od začetka bolj podjetna ekipa in tri minute pred koncem uvodnih desetih minut povedle z 11:15.

Sledil je slovenski odgovor s katerim so naša dekleta najprej do konca prve četrtine izid poravnala na 17:17 z agresivno obrambo po celotnem terenu pa se na krilih Nike Barič in Martine Dover povzpele na +6 (24:19). Belgijski selektor Benny Mertens, ki je pred letom dni z dekliško belgijsko mladinsko reprezentanco segel po naslovu evropskega prvaka, je tako sredi 12. minute nemudoma segel po minuti odmora. Ta je dobro uplivala na njegove izbranke, ki so se hitro vrnile v igro, nato povedla, na odmor pa je z najmanjšo možno prednostjo vseeno odšla slovenska reprezentanca (33:32).

Odločilna je bila tretja četrtina. Belgijke so povedle s 33:35. Slovenska dekleta so nato dosegla 18 točk zapovrstjo (51:33) v nadaljevanju pa tekmo mirno pripeljale do konca.

V slovenski vrsti je bila z 19 točkami najboljša Teja Oblak, 15 pa jih je ob devetih skokih dodala Sandra Piršič. Velja omeniti tudi obrambni učinek Tine Trebec (3 blokade, 5 točk, 4 skoki) ter Nike Barič (4 pridobljene žoge, 6 podaj, 11 točk). Do svojih prvih točk v članskem dresu sta se prebili tudi Živa Zdolšek in Polona Zalar. Pri Belgijkah je največ preglavic povzročala izkušena Laurence Van Malderen, ki je tekmo končala pri 16 točkah.

Slovenska dekleta naslednji preizkus čaka v Litvi, kjer se bo v sredo, 4. Julija, v Kaunasu zoperstavila domači reprezentanci. Sedmouvrščena izbrana vrsta zadnjega evropskega prvenstva na Poljskem (2009) je v Kranjski Gori na prvi tekmi klonila z 79:68.

IZJAVE PO TEKMI:

Boris Zrinski, selektor Slovenije:

"Vse čestitke košarkaricam. Po zadnjem porazu, kljub temu, da izgubiti proti reprezentanci Slovaške na domačem parketu ni nobena sramota, se je bilo psihološko težko zbrati. Zagotovo nas je po veliki evforiji in treh zmagah brez poraza ta tekma vrnila zelo nazaj. To se je videlo tudi na tekmi proti Belgiji, ko smo se v prvem polčasu dolgo časa mučili z nasprotnicami. V drugem polčasu smo pokazali pravi karakter ter z agresivno obrambo ter z več menjavami igralk, ki so dokazale, da zmorejo držati visok ritem igre, slavili zmago."

Teja Oblak, Slovenija:

"Pred začetkom kvalifikacij bi si verjetno vsakdo želel, da bi imeli trenutno razmerje zmag in porazov. Vesela sem zmage. V prvem polčasu smo igrale slabo, a se v tretji četrtini zbrale, pokazale našo pravo igro ter zasluženo zmagale."

Martina Dover, Slovenija:

"Tekmo smo začele trdo, v krču, a nam je v drugem polčasu igra stekla. Dobro smo igrale v obrambi, zato je temu primeren tudi končni rezultat. Morda je bil slab začetek potreben, da smo lahko v nadaljevanju zaigrale tako kot znamo."

NIZOZEMSKA : LITVA 42:63 (13:8, 9:16, 9:21, 11:18)
Bröring 9, Beld, Kiiij, Halman in Klein 6; Petronyte 17 (19 skokov), Sniokaite 12.