Išči po strani...

Kadeti do prve zmage na prvenstvu

23.07.2012 / Tekmovanja Reprezentance Fantje U16 Naslovnica
Avtor: KZS/Tjaša Pavlič
Vilna - Slovenska reprezentanca je v drugem kolu razigravanja za obstanek v diviziji A premagala Anglijo s 83:69. Pri Sloveniji so najbolj blesteli Zupan z 19 točkami in 9 skoki, Kavaš s 17 točkami in 12 skoki ter Kodrin z 11 točkami in 10 skoki.

EVROPSKO PRVENSTVO KADETOV:

2. kolo, razvrstitev za obstanek v A diviziji, Vilna (Litva), torek, 24. julij:

SLOVENIJA : ANGLIJA 83:69 (22:16, 18:22, 16:18, 27:13)
Slovenija: Kavaš 17 (12 skokov), Janc 10, Sajević 15 (8 skokov), Slutej 2, Jordan-Rojko, Grubelič 6, Kodrin 11 (10 skokov), Kovačević 3, Zupan 19 (9 skokov), Vujanić, Durnik, Medic.
Anglija: Laurent-Smart, Hanson-Young, Lautier-Ogunleye 13 (13 skokov), Carpenter 6, Mvuezolo 16 (9 skokov), Steel 5, Backovic, Dang 7, Muzikevicius 6, Swindells 3, Oghide 13 (14 skokov), Couchman.

STATISTIKA IN VEČ O TEKMI

Tekmo so bolje začeli Angleši in v 3. minuti tekme vodili s 7:2. Naši fantje so se nato le zbrali in izid izenačili (7:7), nato pa tudi povedli. Slovenci so imeli rezultat pod nadzorom vse do 15. minute tekme, ko je Anglija rezultat iznačila (27:27). Vendar pa Slovenija ni pustila, da bi pobudo na igrišču prevzeli gostje in na odmor je odšla z dvema točkama prednosti (40:38).

Drugi polčas so bolje začeli Angleži, katerim je z dvema zaporednika trojkama uspelo povesti (46:44). Vodstva niso izpustili vse do donca tretje četrtine, ko so naši iznačiti (56:56). V zadnjo četrtino so Slovenci stopili odločno, da pridejo do prve zmage na tem prvstvu. Z delnim rezultatom 20:6 so si priigrali občutno prednost, ki so jo zadržali do konca tekme in zmagali s 83:69.

Naši fantje se bodo v tretjem krogu razvrstitve za obstanek pomerili s Češko, nato pa jih pred nadaljevanjem čaka dan počitka.

IZJAVA PO TEKMI:

Miloš Šporar, glavni trener reprezentance kadetov:

"Že nič kolikokrat sem dejal da v kolikor "pustimo dušo" na parketu in da ima ob tem vseh pet igralcev na parketu svoj dan, lahko pariramo večini reprezentanc na prvenstvu. To smo storili proti Srbom in tokrat proti Angležom. Točno to bomo morali storiti na preostalih štirih tekmah. Ostajamo v igri in naredili bomo vse, da obstanemo v diviziji A."

ČEŠKA : RUSIJA 66:76 (13:11, 14:24, 22:12, 17:29)
Svoboda 24 (11 skokov), Skranc 15; Zuev in Karpenkov 14.