Išči po strani...

EP MU16: Slovenci do zanesljive zmage nad Nemčijo

Podgorica - Slovenska reprezentanca fantov do 16 let je odigrala drugo tekmo na evropskem prvenstvu in še drugič slavila zmago. Po včerajšnji zmagi nad Finsko, so Slovenci premagali še Nemčijo z rezultatom 68:56. Jutri se bo Slovenija pomerila še s Turčijo.

EVROPSKO PRVENSTVO ZA FANTE DO 16 LET 2017, PODGORICA (ČRNA GORA):

2. KOLO SKUPINSKEGA DELA:

Sobota, 12. avgust:
NEMČIJA : SLOVENIJA 56:68 (14:21, 12:20, 8:12, 22:15)

Strelci za Slovenijo: Samar 21, Radovič 13 (7 skokov), Glas 10, Gavrić (6 skokov) in Nemanič po 7, Smodiš 4, Dušanič (6 skokov), Babšek Vrečko in Smrekar po 2, Kmetič, Benič, Duščak.

POSNETEK TEKME
FOTOGALERIJA

Slovenci so odločno začeli drugo srečanje na evropskem prvenstvu in po slabih štirih minutah tekme vodili z 11:7 (3/3 met za tri točke). Tudi v nadaljevanju prve četrtine so varovanci vodili Dejana Gašparina vodili in prvo četrtino dobili z 21:14.

V prvi minuti druge četrtine so slovenski košarkarji po trojki Roka Nemaniča prvič povedli z dvomestno razliko (24:14). Slovenci so vodili skozi celotno drugo četrtino, največ za 19. Ob polčasu je slovenska reprezentanca vodila z 41:26.

Odlično so slovenski košarkarji igrali tudi v tretjem delu tekme. Štiri minute pred koncem tretje četrtine je Slovenija prvič povedla za 20 (53:33). Ob koncu tretje četrtine pa je slovenska reprezentanca vodila s 53:34. Nemci so v prvih tridesetih minutah izgubili kar 21 žog.

V zadnji četrtini so Slovenci nadzorovali potek srečanja, prednost pa se ni spustila pod 10 točk. Na koncu je slovenska reprezentanca zmagala z rezultatom 68:56 in je po dveh kolih na vrhu lestvice B.

Najboljši strelec obračuna je bil Žiga Samar z 21 točkami. Rok Radovič je v statistiko vpisal 13 točk in 7 skokov, Gregor Glas pa je dodal 10 točk.

Jutri ob 20.30 se bodo Slovenci pomerili še s Turčijo. V osmino finala se uvrstijo vse štiri reprezentance iz skupinskega dela. Slovenska skupina B se križa s skupino A, v kateri bodo nastopale reprezentance Litve, Izraela, Hrvaške in Srbije.

Izjava po tekmi:

Dejan Gašparin, selektor slovenske reprezentance fantov do 16 let:
"Čestitke fantom za zasluženo zmago. Jutri je nov dan in nova tekma. Nadaljevati moramo z resnim pristopom in brez popuščanja."