Išči po strani...

EP ŽU18: Po nesrečnem porazu s Španijo v boj za 7. mesto

Šopron - Slovenska reprezentanca deklet do 18 let se je na tekmi za razvrstitev od 5.-8. mesta pomerila s Španijo in po nesrečni končnici izgubila s 63:62. Jutri se bodo Slovenke pomerile na obračunu za 7. mesto s poraženko s Švedsko.

EVROPSKO PRVENSTVO ZA DEKLETA DO 18 LET 2017, ŠOPRON (MADŽARSKA):

TEKMA ZA RAZVRSTITEV OD 5.-8. MESTA:

Sobota, 12. avgust:
ŠPANIJA : SLOVENIJA 63:62 (12:13, 14:14, 18:10, 19:25)

Strelke za Slovenijo: Kenda 15, Goršič 13 (10 skokov), Kramžar 10 (8 skokov), Friškovec (5 skokov in 5 podaj) in Krošelj po 7, Mehle 5, Zoran 3, Dautović 2, Kozina Bubnič, Pamić, Prevodnik, Ahac.

POSNETEK TEKME
FOTOGALERIJA

Slovenska reprezentanca deklet do 18 let je danes odigrala svojo šesto tekmo na evropskem prvenstvu. Slovenke so se na tekmi za razvrstitev od 5.-8. mesta pomerile s Španijo in izgubile.

V prvi četrtini si nobeni od ekip ni uspelo priigrati večje prednosti. Španke so vodile največ za tri točke, Slovenke pa za dve. Ob koncu prvih desetih minut so varovanke Slavka Duščaka vodile s 13:12.

Reprezentanci sta bili izenačeni tudi v drugem delu srečanja. Največ so vodile Slovenke, in sicer za 6. Ob koncu prvega polčasa pa je Slovenija prav tako kot po prvi četrtini vodila za ena (27:26).

Na začetku tretje četrtine so Španke pri vodstvu Slovenk z 29:28 naredile delni izid 10:0 in tako prišle do vodstva z 38:29. Dve minuti pred koncem tretje četrtine so Španke prvič povedle za 10 (43:33). Po tridesetih minutah je Španija vodila s 44:37.

Četrto četrtino so odlično odprle slovenske košarkarice, ki so z delnim rezultatom 8:0 prišle do ponovnega vodstva (45:44). Slabih pet minut pred koncem srečanja so Slovenke vodile z 52:46, a so Španke odgovorile in ponovno prešle v vodstvo s 56:54. V izenačeni končnici so imele Slovenke štiri sekunde pred konca pri vodstvu z 61:60 na voljo dva prosta meta. Teja Goršič je prvi prosti met zgrešila, drugega pa zadela. V zadnjem napadu so Španke zadele neverjetno trojko in se tako veselile zmage.

Na tej tekmi so več priložnosti za igro dobile tudi košarkarice, ki na prejšnjih tekmah niso igrale veliko. Tjaša Kenda je dosegla 15 točk, Teja Goršič pa je dosegla svoj drugi dvojni dvojček na prvenstvu (13 točk, 10 skokov).

Slovenija se bo jutri pomerila s Švedsko za 7. mesto evropskega prvenstva.