Išči po strani...

MU18: Slovenci v Beogradu boljši od Švicarjev

Ljubljana - Slovenska reprezentanca do 18 let je v Srbiji odigrala še tretjo pripravljalno tekmo v treh dneh. V srbski prestolnici so varovanci Tomaža Fartka ugnali švicarsko izbrano vrsto z rezultatom 69:58.

5. PRIPRAVLJALNA TEKMA NA EP ZA FANTE DO 18 LET:

Nedelja, 16. julij, Beograd:
SLOVENIJA : ŠVICA 69:58 (12:13, 17:13, 24:10, 16:22)

Strelci za Slovenijo: Klavžar in Kralj po 14, Andolšek Heine 10, Jančar Jarc 8, Janežič, Ličen in Sušec po 6, Gorbachov 4, Jogan 1, Gaberšek, Šuša.

Slovenci so na srbski turneji odigrali še tretjo zaporedno tekmo in zabeležili drugo zmago. Polovično so bili uspešni proti domači reprezentanci, danes pa so z odlično igro v tretji četrtini prišli še do četrte zmage v pripravljalnem obdobju.

Tekmo so bolje odprli Švicarji, ki so prvo četrtino dobili s točko naskoka. Slovenci so v nadaljevanju pokazali boljši obraz in že pred glavnim odmorom vodili s prednostjo treh točk.

Zmagovalca je podala tretja četrtina, ki so jo naši košarkarji dobili s 24:10. V zadnjih desetih minutah so se Švicarji nekoliko približali, vendar četrte zmage Slovenije v pripravljalnem obdobju niso ogrozili. Najboljša strelca pri Sloveniji sta bila Nejc Klavžar in David Kralj, ki sta tekmo zaključila pri 14 točkah.

Slovence naslednja pripravljalna tekma čaka v četrtek, 20. julija, na Rogli proti reprezentanci Hrvaške.

Reprezentanca fantov do 18 let se pripravlja na evropsko prvenstvo, ki bo na sporedu med 29. julijem in 6. avgustom na Slovaškem. Slovenci se bodo v skupinskem delu srečali z Litvo, Finsko in Grčijo.

Izjava glavnega trenerja Tomaža Fartka:
"Prenesli smo napor serije treh tekem in mislim, da s perspektive telesne pripravljenosti smo že pripravljeni za evropsko prvenstvo. Danes me je predvsem zanimala reakcija igralcev po včerajšnjem porazu in le ta je bila izredno pozitivna. Kljub temu, da je Švica nasprotnik slabše kakovosti je včasih lažje presenetiti boljšega nasprotnika, kot pa premagati slabšega. Predstavljeno jim je bilo breme nujne zmage in to so na koncu tudi uspešno izpeljali, kljub nekaterim padcem v igri. Prehajamo v zaključno fazo priprav in s tem tudi specializacijo naše kolektivne igre, kot tudi vloge posameznikov v njen. Po enodnevnem počitku se zopet vračamo na Roglo, kjer so pogoji za delo res odlični. Do prvenstva imamo še dva cikla ter zadnji dve tekmi proti reprezentanci Hrvaške. Ob tej priložnosti bi rad v imenu celotne ekipe in štaba izrazil sožalje članu naše ekipe Jakobu Strelu. Vsi smo ti v podporo v teh težkih trenutkih in ti želimo le najboljše."