Išči po strani...

Na šolskih košarkarskih igriščih odločale malenkosti

03.03.2015 / Naslovnica Košarkarski Superšolar
Avtor: KZS/GB
Ljubljana - Po zimskih počitnicah osnovnošolci in srednješolci nadaljujejo s polfinalnimi turnirji Košarkarskega Superšolarja in državnim prvenstvom srednjih šol. V torek je bilo pod šolskimi koši zelo napeto, saj so odločale malenkosti.

Manjšemu presenečenju smo bili priča na OŠ Marije Vere Kamnik, kjer so se domači osnovnošolci po zaslugi zelo bojevite igre uvrstili na finalni turnir vzhodne divizije Košarkarskega Superšolarja. V odlični košarkarski predstavi polni lepih potez so bili najprej boljši od vrstnikov iz OŠ Brinje, ki so se s to generacijo pred dvema letoma veselili naslova prvakov med mlajšimi učenci, nato pa so ugnali še Celjane.

Nadaljnje tekmovanje so si na turnirju na OŠ Miklavž prav tako priigrali gostitelji, ki so ugnali osnovnošolce iz Murske Sobote in Raven na Koroškem.

FOTOGALERIJA TURNIRJEV NA OŠ MIKLAVŽ IN OŠ MARIJE VERE

STAREJŠI UČENCI

VZHOD 1 - SKUPINA A - turnir na OŠ Miklavž

OŠ MIKLAVŽ : OŠ I MURSKA SOBOTA 44:36
OŠ KOROŠKI JEKLARJI : OŠ I MURSKA SOBOTA 31:30
OŠ MIKLAVŽ : OŠ KOR JEKLARJI 47:44

VRSTNI RED: 1. OŠ MIKLAVŽ, 2. OŠ KOROŠKI JEKLARJI RAVNE NA KOROŠKEM, 3. OŠ I MURSKA SOBOTA.
V nadaljnje tekmovanje se je uvrstila OŠ Miklavž.

VZHOD 2 - SKUPINA C - turnir na OŠ Marije Vere Kamnik

OŠ MARIJE VERE KAMNIK : OŠ BRINJE 73:68 (12:21, 33:22, 28:25)
II. OŠ CELJE : OŠ BRINJE 48:60 (16:32, 18:15, 14:13)
OŠ MARIJE VERE KAMNIK : II. OŠ CELJE 63:55 (12:24, 32:15, 19:16)

VRSTNI RED: 1. OŠ MARIJE VERE KAMNIK, 2. OŠ BRINJE, 3. II. OŠ CELJE
V nadaljnje tekmovanje se je uvrstila OŠ Marije Vere Kamnik.

Dočakali pa smo tudi prvi polfinalni turnir med dijaki. Gostila ga je Gimnazija Šentvid, prvo mesto pa so si pričakovano in prepričljivo priigrali dijaki Srednje upravne in administrativne šole iz Ljubljane. Zato pa je bil toliko bolj napet obračun, ki je dal drugega potnika na finalni turnir. Obračun med Šentvidčani in Domžalčani se je razpletel šele po dveh podaljških, več sreče in znanja pa so imeli košarkarji iz Domžal.

DIJAKI

SKUPINA B - turnir na Gimnaziji Šentvid

GIMNAZIJA ŠENTVID : SUAŠ LJUBLJANA 39:54 (9:15, 12:13, 4:13, 14:13)
SŠ DOMŽALE : SUAŠ LJUBLJANA 47:57 (7:14, 15:25, 12:2, 13:16)
GIMNAZIJA ŠENTVID : SŠ DOMŽALE 71:72 (21:13, 10:10, 10:15, 14:17, 9:9, 7:8) - po dveh podaljških

VRSTNI RED: 1. SUAŠ LJUBLJANA, 2. SŠ DOMŽALE, 3. GIMNAZIJA ŠENTVID
Na finalni turnir sta se uvrstila SUAŠ Ljubljana in SŠ Domžale.