Išči po strani...

FOTOGALERIJA: Srebrne košarkarice prispele v domovino

18.07.2017 / Reprezentance Mlajše kategorije KZS Naslovnica
Avtor: KZS/Jaka Lenart
Ljubljana - V domovino so se vrnile junakinje evropskega prvenstva za dekleta do 20 let. Slovenske košarkarice so osvojile zgodovinsko srebrno medaljo. Košarkarska zveza Slovenije je za viceprvakinje Evrope pripravila sprejem.

FOTOGALERIJA

Slovenska reprezentanca deklet do 20 let je evropsko prvenstvo na Portugalskem zaključila na drugem mestu in se v domovino vrača z zgodovinsko srebrno medaljo. Annamaria Prezelj je bila izbrana tudi v idealno peterko turnirja.

Po dolgih desetih letih brez nastopa na velikih tekmovanjih v tej kategoriji so Slovenke lani osvojile naslov evropskih prvakinj v diviziji B. Letos pa je slovenskim košarkaricam uspel zgodovinski dosežek, ko so prvič v zgodovini slovenske ženske košarke osvojile medaljo na velikih tekmovanjih.

Varovanke Damirja Grgića so na evropskem prvenstvu zabeležile dve zmagi v skupinskem delu proti Bosni ter Madžarski, izgubile pa so s Francozinjami, a kljub temu prvi del končale na vrhu lestvice C. V osmini finala so Slovenke ugnale Turčijo, v četrtfinalu so bile boljše od Latvije, v polfinalu pa so po podaljšku premagale še Francijo. V finalu so se slovenske košarkarice pomerile s Špankami in po dobrem boju izgubile ter tako iz prvenstva odhajajo s srebrnim odličjem.

Prenos finalne tekme si je samo preko facebook profila Košarkarske zveze Slovenije ogledalo preko 39.000 uporabnikov.