Išči po strani...

Telemachovi asi: Alen Omić z Unicajo v finalu evropskega pokala

20.03.2017 / Tekmovanja Reprezentance Tujina Asi/Asinje KZS Člani Naslovnica
Avtor: KZS/Jaka Lenart
Ljubljana - Alenu Omiću se je uspelo uvrstiti v finale evropskega pokala - prva tekma bo na sporedu 28. marca. Odlične predstave Gorana Dragića, ki se je z ekipo iz Miami prebil na mesta, ki vodijo v končnico. Šiško z Ilirijo v 1. SKL, 19 točk Klobučarja v Turčiji.

 ASI, 13. - 19. MAREC 2017

SLOVENIJA:

Jan Barbarič (Union Olimpija)
15. 3.: 8minut, 3 točke, 2 skoka, 1 prid. žoga.
(Liga Nova KBM, 22. kolo, Union Olimpija : Rogaška 83:72)
Tekme v tem tednu: 
- Union Olimpija : Hopsi Polzela (sreda 22. 3., ob 20.15 - Liga Nova KBM)

Tomaž Bolčina (Helios Suns) 
14. 3.: 15 minut, 6 točk, 7 skokov, 1 podaja. 
(Liga Nova KBM, 22. kolo, Helios Suns : Portorož 78:58
Tekme v tem tednu: 
- Helios Suns : Krka (sreda, 22. 3., ob 19.00 - Liga Nova KBM)

Žiga Dimec (Krka)
14. 3.: 17 minut, 7 točk, 5 skokov, 2 podaji.
Erjon Kastrati (Krka)
14. 3.: 20 minut, 8 točk, 2 skoka, 2 podaji.
Matic Rebec (Krka)
14. 3.: 11 minut, 6 točk, 3 skoki, 2 podaji, 1 prid. žoga.
(Liga Nova KBM, 22. kolo, Šenčur Gorenjska Gradbena Družba : Krka 62:86)
Tekme v tem tednu:
- Helios Suns : Krka (sreda, 22. 3., ob 19.00 - Liga Nova KBM)

Gezim Morina (Sixt Primorska)
15. 3.: 17 minut, 11 točk, 1 skok, 2 podaji, 1 prid. žoga.
(Liga Nova KBM, 22. kolo, Terme Olimia Podčetrtek : Sixt Primorska 75:83)
Tekme v tem tednu:
- LTH Castings : Sixt Primorska (sreda, 22. 3., ob 19.30 - Liga Nova KBM)

Žan Mark Šiško (Ilirija)
18. 3.: 29 minut, 11 točk, 3 skoki, 4 podaje, 1 prid. žoga.
(2. SKL, 19. kolo,  Kolpa Črnomelj : Ilirija 67:95)
Tekme v tem tednu:
- Ilirija : Plama Pur (sobota, 25. 3., ob 20.00 - 2. SKL)


BOSNA IN HERCEGOVINA:

Blaž Mahkovic (Igokea)
/
Tekme v tem tednu:
/


ESTONIJA:

Domen Bratož (Rapla)
14. 3.: 24 minut, 11 točk, 4 skoki, 5 podaj, 2 prid. žogi.
(DP Estonije, 18. kolo, AVIS Rapla : Rakvere Tarvas/Palmse Metall 92:57
Tekme v tem tednu:
- AVIS Rapla : BC Valga (sobota, 25. 3., ob 18.00 - DP Estonije)


FRANCIJA:

Klemen Prepelič (Limoges)
/
Tekme v tem tednu:
- Le Portel: Limoges (ponedeljek, 20. 3., ob 20.30 - DP Francije)

Miha Vašl (Chalons-Reims)
18. 3.: 16 minut, 5 točk, 2 skoka, 1 podaja.
(DP Francije, 23. kolo, Monaco : Châlons-Reims 81:72)
Tekme v tem tednu:
- Châlons-Reims : Le Portel (petek, 24. 3., ob 20.00 - DP Francije)


ITALIJA:

Zoran Dragić (EA7 Armani)
Zaradi poškodbe kolena je zaključil sezono.

Blaž Mesiček (Enel Brindisi)
19. 3.: Ni igral.
(DP Italije, 22. kolo, MIA Cantù : Enel Brindisi 83:77
Tekme v tem tednu:
- Enel Brindisi : Sidigas Avellino (nedelja, 26. 3., ob 18.15 - DP Italije)

Mitja Nikolić (Monferrato)
19. 3.: 17 minut, 3 točke, 2 skoka, 1 podaja.
(2. italijanska liga, 26. kolo, Monferrato : NPC Rieti 65:59)
Tekme v tem tednu:
- Givova Scafati : Monferrato (nedelja, 26. 3., ob 18.00 - 2. italijanska liga)


NEMČIJA:

Aleksej Nikolić (Brose Bamberg/Baunach) 
16. 3.: 8 minut, 1 podaja.
(Evroliga, 26. kolo, Brose Bamberg : Fenerbahce Istanbul 78:83
18. 3.: 37 minut, 16 točk, 6 skokov, 7 podaj, 1 prid. žoga.
(2. nemška liga, 27. kolo, Baunach : Ehingen 79:65)
Tekme v tem tednu:
- Brose Bamberg : Baskonia (torek,21. 3., ob 20.00 - Evroliga - prenos na Sport klub 1)
- Oettinger : Baunach (sobota, 25. 3., ob 19.00 - 2. nemška liga)


RUSIJA:

Saša Zagorac (Parma Basket Perm)
/

Tekme v tem tednu:
/


SRBIJA:

Vlatko Čančar (Mega Leks)
/
Tekme v tem tednu:
/


ŠPANIJA:

Jaka Blažič (Baskonia)
17. 3.: 13 minut, 7 točk, 3 skoki.
(Evroliga, 26. kolo, Baskonia : CSKA Moscow 79:78)
Tekme v tem tednu:
- Brose Bamberg : Baskonia (torek,21. 3., ob 20.00 - Evroliga - prenos na Sport klub 1)

Luka Dončić (Real Madrid)
16. 3.: 22 minut, 10 točk, 2 skoka, 1 podaja.
(Evroliga, 26. kolo, Panathinaikos : Real Madrid 88:82)
18. 3.: 27 minut, 17 točk, 2 skoka, 3 podaje.
(DP Španije, 25. kolo, Rio Natura : Real Madrid 90:83
Tekme v tem tednu:
- Real Madrid : Barcelona Lassa (sreda, 22. 3., ob 21.00 - Evroliga - prenos na Sport klub 3)
- Real Madrid : Retabet BB (nedelja, 26. 3., ob 12.30 - DP Španije)

Luka Lapornik (Joventut)
19. 3.: 12 minut, 2 točki, 1 skok, 2 podaji.
(DP Španije, 25. kolo, Joventut : Barca Lassa 56:76)
Tekme v tem tednu:
- Betis Eplus : Joventut (nedelja, 26. 3., ob 12.30 - DP Španije)

Miha Lapornik (Retabet BB)
19. 3.: 19 minut, 9 točk, 1 skok, 1 podaja.
(DP Španije, 26. kolo, Retabet BB : UCAM Murcia CB 71:82)
Tekme v tem tednu:
- Real Madrid : Retabet BB (nedelja, 26. 3., ob 12.30 - DP Španije)

Alen Omić (Unicaja Malaga)
14. 3.: 29 minut, 5 točk, 7 skokov, 2 podaji.
(Evropski pokal, polfinale, Lokomotiv : Unicaja 57:73)
17. 3.: 23 minut, 10 točk, 6 skokov, 1 podaja, 1 blokada.
(Evropski pokal, polfinale, Unicaja : Lokomotiv 74:63)
19. 3.: 30 minut, 16 točk, 9 skokov, 2 podaji.
(DP Španije, 25. kolo, Unicaja : Movistar 66:78)
Tekme v tem tednu:
- Valencia : Unicaja (sobota, 25. 3., ob 19.00 - DP Španije)


TURČIJA:

Jaka Klobučar (Istanbul BBSK)
18. 3.: 24 minut, 19 točk, 7 skokov, 1 podaja, 1 prid. žoga.
(DP Turčije, 22. kolo, İstanbul BBSK : Yeşilgiresun Belediyespor 89:83)
Tekme v tem tednu:
- Pinar Karsiyaka : Istanbul BBSK (sobota, 25. 3., ob 18.00 - DP Turčije)

Edo Murić (Banvit Bandirma)
11. 3.: 18 minut, 2 točkI, 1 skok,1 prid. žoga.
Gašper Vidmar (Banvit Bandirma)
19. 3.: 20 minut, 9 točk, 7 skokov, 1 prid. žoga.
(DP Turčije, 22. kolo, Anadolu Efes : Banvit 83:74)
Tekme v tem tednu:
- Banvit : Gaziantep Basketbol (nedelja 26. 3., ob 16.00 - DP Turčije)


ZDA:

Goran Dragić (Miami Heat)
14. 3.: 31 minut, 33 točk, 5 skokov, 2 podaji, 1 prid. žoga, 1 blokada.
(Liga NBA, 67. tekma, Miami Heat : New Orleans Pelicanst 120:112
16. 3.: 32 minut, 19 točk, 5 skokov, 10 podaj, 3 prid. žoge. 
(Liga NBA, 68. tekma, Miami Heat : Minnesota Timberwolves 123:105)
18. 3.: 38 minut, 17 točk, 4 skoki, 3 podaje, 3 prid. žoge.
(Liga NBA, 69. tekma, Miami Heat : Portland Trailblazers 104:115)
Tekme v tem tednu:
- Miami Heat : Phoenix Suns (ponedeljek, 20. 3., ob 1.30)
- Miami Heat : Toronto Raptors (sreda, 22. 3., ob 1.30)
- Boston Celtics : Miami Heat (sobota, 25. 3., ob 00.00)

Luka Kraljević (Don Bosco Preparatory)
/


Na seznamu asov so vsi igralci, ki so bili uvrščeni na širši seznam za kvalifikacije za EuroBasket 2017.


Generalni sponzor

Platinasta sponzorja

Srebrni sponzorji

Zlati sponzorji

Bronasti sponzorji

Partnerji