Išči po strani...

V Postojni prvi trening nacionalnega programa 3x3 za fante U18

19.03.2017 / Mlajše kategorije KZS Košarka 3x3 Naslovnica
Avtor: KZS/Jaka Lenart
Ljubljana - Danes je v Postojni potekal prvi pregledni trening nacionalnega programa za fante U18 v košarki 3x3. Treninga se je udeležilo 27 košarkarjev, nekaj jih je manjkalo zaradi poškodb in kvalifikacij za nastop na zaključnem turnirju državnega prvenstva fantov do 19 let.

Po uvodnem delu treninga, kjer so košarkarji spoznali napadalne in obrambne taktične elemente ter postavitve, je sledil še turnir. Na treningu je z nasveti pomagal tudi bivši reprezentant Aleš Kunc, ki je z ekipo 3x3 Ljubljana v prejšnji sezoni osvojil FIBA 3x3 World Tour.

Reprezentanco do 18 let letos čaka nastop na SP v kitajskem Chengduju od 29. junija do 2. julija. V mesecu avgustu pa še kvalifikacije za evropsko prvenstvo v Szolnoku, ob morebitnem uspehu pa še nastop na omenjenem turnirju, ki bo potekalo septembra v Debrecenu.

Maticu Vidicu ter Alešu Kuncu sta na treningu pomagala Primož Jurca (Vrhnika) in Domen Zevnik (Krško).

Spisek košarkarjev, ki so se udeležili prvega preglednega treninga nacionalnega programa košarke 3x3:

 

1

Nino

Cehtelj Kristl

1999

AKK Branik

2

Matic

Eržen

1999

Janče Energetika

3

Samo

Gaberšek

1999

Parklji

4

Blaž

Grmek

1999

Helios Suns

5

Armin

Hodžič

2000

Posavje Krško

6

Martin

Jakovina

1999

Pivka Perutninarstvo

7

Adrian

Jogan

2000

Helios Suns

8

Andraž

Kalderon

1999

AKK Branik

9

Tilen

Kavčič

1999

Calcit Basketball

10

Maks

Klanjšček

1999

Union Olimpija

11

Grega

Kuralt

2000

Triglav

12

Žiga

Likar

1999

Slovan

13

Tim

Nograšek

1999

Triglav

14

Vid

Ojsteršek

2000

Elektra Šoštanj

15

Davor

Pečovnik

1999

Nazarje

16

Jan

Razdevšek

2000

Dravograd

17

Nik

Reberšak

2000

Posavje Krško

18

Jaka

Strel

2000

Dravograd

19

Matej

Sušec

1999

Grosuplje

20

Nejc

Tomažič

2000

Pivka/Ježica

21

Vito

Torej

2000

Dravograd

22

Simon

Tratnik

1999

Hidria

23

Rok

Vidrih

1999

Krka

24

Alan

Zimet

1999

AKK Branik

25

Nik

Zobec

1999

Vrhnika

26

Jan

Zobec

2000

Vrhnika

27

Rok

Žnidar Petelinšek

1999

Elektra Šoštanj


Generalni sponzor

Platinasta sponzorja

Srebrni sponzorji

Zlati sponzorji

Bronasti sponzorji

Partnerji