Išči po strani...

01.04.2017 / Tekmovanja Mlajše kategorije KZS Naslovnica
Avtor: KZS/Jaka Lenart
Ljubljana - Od četrtka do nedelje je v Kranju potekal zaključni turnir državnega prvenstva za fante do 19 let. Veliki zmagovalci turnirja in državni prvaki so postali košarkarji Helios Suns, ki so v finalu ugnali Zlatorog. Na tekmi za tretje mesto je novomeška Krka ugnala Parklje (80:72). MVP turnirja je postal Aljaž Bratec (Helios Suns).

ZAKLJUČNI BILTEN

ZAKLJUČNI TURNIR DP ZA FANTE U19, Kranj - ŠD Planina

FINALE:

Nedelja, 2. april:
ZLATOROG LAŠKO : HELIOS SUNS A 76:82 (23:21, 12:17, 20:26, 21:18)
Vodiškar 21, Kobić 20 (6 skokov), Miklavčič 14 (6 podaj); Oman 26, Bratec 20, Shashov 14 (15 skokov).

FOTOGALERIJA

V Kranju smo spremljali odličen turnir z zanimivim in napetim finalom. Košarkarji Zlatoroga so odlično odprli srečanje in povedli z 17:7, Domžalčani so se nato zbrali in ujeli Laščane. Do polčasa smo spremljali izenačeno srečanje, v drugem delu pa so na plin pritisnili Domžalčani, ki so povedli z 11 točkami prednosti. Kljub temu se košarkarji Zlatoroga niso predali in se vrnili v igro. Štiri minute do konca so vodili s sedmimi točkami prednosti in bili blizu zmage. Nato pa je sledil delni izid 13:0 in Domžalčani so se veselili velike zmage ter naslova državnega prvaka.

Najboljši strelec tekme je bil Urban Oman, ki je dosegel 26 točk, pri Laščanih pa jih je Žan Vodiškar dosegel 21.

Izjavi trenerjev po zaključnem turnirju:

Gregor Balek, trener Zlatoroga:
"Kot sem že dejal pred finalnim turnirjem, da če bodo fantje verjeli vase, lahko dosežejo še veliko. Fantje so to trditev skozi celotni turnir tudi potrdili. Iskrene čestitke za prikazano in ker so verjeli drug v drugega. Mislim, da smo bili najlepše presenečenje tega turnirja in zasluženo smo državni podprvaki!"

Dejan Čikić, trener Helios Suns:
"Po končanem turnirju najprej čestitam naši izjemni ekipi, v kateri je večina igralcev skupaj že od pionirskih dni. Gre za vzorne šolarje, marljive športnike, ki ob vseh obveznostih še vedno najdejo čas za ‘basketiranje na Repovžu’, torej zunanjih igriščih v Domžalah. Ponosen sem na njih in jim zelo privoščim to osvojeno zlato. Zahvaljujem se vsem trenerjem, ki so vložili svoj trud v razvoju naših igralcev skozi njihovo odraščanje. Čestitke tudi vsem ostalim udeležencem za prikazane igre in KK Triglav za odlično organizacijo turnirja."

FOTOGALERIJA PODELITVE

MVP TURNIRJA: Aljaž Bratec (Helios Suns)
NAJBOLJŠI STRELEC TURNIRJA: Aljaž Bratec (Helios Suns) - 58 točk
NAJBOLJŠI SKAKALEC TURNIRJA: Alexander Shashov (Helios Suns) - 34 skokov
NAJBOLJŠA PETERKA TURNIRJA: Adrian Hirschmann (Parklji), Rok Vidrih (Krka), Dino Kobić (Zlatorog), Urban Oman (Helios Suns), Alexander Shashov (Helios Suns).

TEKMA ZA 3. MESTO:

PARKLJI : KRKA 72:80 (15:24, 11:11, 21:26, 25:19)
Hirschmann 21 (5 skokov), Ličen 17 (10 skokov), Gaberšek 15; Vidrih 22 (9 skokov, 7 podaj), Škedelj 18 (11 skokov, 5 prid. žog), Šiška (6 skokov) in Šteblaj po 14.

Novomeščani, sicer državni prvaki v kategoriji U19 v prejšnji sezoni, so že v prvi četrtini prišli do prednosti devetih točk. Parkljem se je z delnim izidom 7:0 uspelo v drugi četrtini približati na dve točki zaostanka, do konca prve polovice tekme pa je uspelo košarkarjem Krke znova zvišati prednost na devet točk. Odločilno prednost so si Novomeščani priigrali v tretji četrtini, ko so vodili tudi z 18 točkami prednosti. V zadnjih desetih minutah so Ljubljančani skušali pripraviti preobrat, vendar je Krka brez večjih težav tekmo pripeljala do konca in se okitila z bronasto medaljo.

Najboljši strelec v dresu Parkljev je bil ponovno Hirschmann (21 točk), pri Dolenjcih pa je bil prvo ime tekme Rok Vidrih, ki je ob 22 točkah zbral še 9 skokov in 7 podaj.

Nejc Kobal, trener Parkljev:
"Če sem pred zaključnim turnirjem dejal, da smo že izpolnili vse svoje cilje, pa ob koncu ostaja grenak priokus, saj nas je le nekaj sekund ločilo od finala in borbe za končno zmago. Pozna se, da so fantje skozi celotno sezono že dobivali priložnost v članski ekipi ter ob tem napredovali. Čestitke končnemu zmagovalcu, ekipi KK Helios Suns."

Leon Stipaničev, trener Krke:
"Moja pričakovanja, da bomo v Kranju priča lepemu košarkarskemu dogodku, so se popolnoma uresničila. Čestitke mojim fantom za prikazano igro in osvojeno bronasto medaljo. Menim, da je vrednost tega uspeha še večja, saj je bila ekipa sestavljena izključno iz domačih fantov."

POLFINALE:

Sobota, 1. april:
ZLATOROG LAŠKO : PARKLJI 66:65 (25:17, 11:20, 12:14, 18:14)
Vodiškar 15, Tomažič (7 skokov) in Kobić (12 skokov in 5 podaj) po 14; Hirschmann 20 (5 podaj), Gaberšek 19, Šuša 14 (15 skokov).

Prvo polfinalno tekmo so bolje odprli Laščani, ki so prvo četrtino dobili z rezultatom 25:17. Na začetku drugih desetih minut so košarkarji Zlatoroga prišli do najvišje prednosti na tekmi (10 točk), nato pa so Parklji zaigrali bolje in Zlatorog ujeli. V napeti končnici je deset sekund pred koncem Tim Tomažič zadel za vodstvo in končni rezultat tekme 66:65. V zadnjem napadu je igralec Parkljev, Patrik Kličić, poskusil za dve točki, a neuspešno.

Pri zmagovalcih je bil najboljši strelec Žan Vodiškar (15 točk), z indeksom 31 je tekmo zaključil Dino Kobić. Adrian Hirschmann je v dresu Parkljev dosegel 20 točk. Ljubljančani bodo tekmo za tretje mesto odigrali jutri ob 16. uri, košarkarje Zlatoroga pa ob 18.15 čaka veliko finale.

HELIOS SUNS A : KRKA 82:50 (29:12, 19:12, 19:16, 15:10)
Bratec 16, Vesel 12, Klavžar 11 (5 podaj); Vidrih 12, Škedelj 10, Volkar 7.

Košarkarji Helios Suns so imeli od začetka tekmo vse niti igre v svojih rokah. V prvi četrtini so Domžalčani dosegli 29 točk in na polčas odšli s prednostjo 24 točk. Novomeščani v nadaljevanju niso našli odgovora za razpoložene igralce Helios Suns, ki so prednost do konca srečanja še povečali. Semafor se je ustavil pri rezultatu 82:50 v korist Domžalčanov.

Največ točk na tekmi je dosegel igralec Helios Suns, Aljaž Bratec, ki je srečanje končal pri 16 točkah. Sledil mu je Matic Vesel z dvanajstimi točkami. Pri poražencih je največ, dvanajst točk, dosegel Rok Vidrih. Krkaši se bodo jutri na tekmi za 3. mesto pomerili s Parklji, v velikem finalu pa bodo košarkarje Helios Suns pričakali igralci Zlatoroga.

ČETRTFINALE:

Petek, 31. marec:
GROSUPLJE : KRKA 63:70 (14:23, 21:16, 11:17, 17:14)
Zdešar 18, Gabrijel 16 (6 skokov), Žužek 12 (5 skokov); Vidrih 18 (10 skokov), Škedelj 17 (14 skokov), Šteblaj 11 (5 skokov).

ECE TRIGLAV : PARKLJI 52:61 (22:12, 9:18, 9:16, 12:15)
Žepič 17 (9 skokov), Ravnik 10 (6 skokov), Kuralt 8 (7 skokov); Šuša 20 (11 skokov), Gaberšek 15, Hirschmann 12.

Četrtek, 30. marec:
HELIOS SUNS A : ILIRIJA 97:58 (29:16, 31:11, 21:13, 16:18)
Bratec 22, Oman 13, Klavžar (10 skokov), Vesel in Shashkov (10 skokov in 5 podaj) po 11; Širovnik 15, Beltram 11, Mrcina in Čolič (10 skokov) po 8.

UNION OLIMPIJA ZELENI : ZLATOROG LAŠKO 72:79 (14:24, 19:13, 22:16, 17:26)
Jurček 27 (5 skokov), Gorbachov 9, Dragan 8; Tomažič 19 (7 skokov), Kobić 17 (7 skokov), Miklavčič in Grdadolnik po 13.

Po zadnji tekmi sledi zaključek tekmovanja s podelitvijo nagrad in priznanj.

Dnevna vstopnina na tekme znaša 4€. Za osebe do 15. leta starosti je vstop prost.

BILTEN ZAKLJUČNEGA TURNIRJA DP ZA FANTE U19

KVALIFIKACIJE ZA ZAKLJUČNI TURNIR DP ZA FANTE U19, Ljubljana - Gimnazija Bežigrad: