Išči po strani...

ŽU18: Slovenke še drugič izgubile proti Srbiji

Ljubljana - Reprezentanca deklet do 18 let je konec tedna preživela v Srbiji, kjer se je dvakrat pomerila z domačo izbrano vrsto. Tudi na drugem srečanju so bile uspešnejše Srbkinje, ki so zmagale z rezultatom 70:53.

ČETRTA PRIPRAVLJALNA TEKMA NA EVROPSKO PRVENSTVO ZA DEKLETA DO 18 LET:

Nedelja, 16. julij, Novi Bečej:
SRBIJA : SLOVENIJA 70:53 (18:12, 10:13, 18:16, 24:12)
Strelke za Slovenijo: Kenda 13, Šarič 9, Prevodnik 7, Ahac in Goršič po 5, Jeras 4, Dautović 3, Kramžar, Mehle in Kozina Bubnič po 2, Pamić 1, Jamnik.

Slovenke so še drugič v zadnjih 24 urah igrale proti reprezentanci Srbije. Tako kot na sobotnem srečanju so do zmage prišle domačinke, ki so slavile zmago s 17 točkami naskoka. Slovenke so odigrale odličen prvi polčas in po dvajsetih minutah zaostajale zgolj za tri točke. Tudi po odmoru so varovanke Slavka Duščaka držale priključek s Srbkinjami, ki so v soboto zmagale s 40 točkami naskoka. V zadnji četrtini pa je Slovenkam zmanjkalo moči in zmage so se z rezultatom 70:53 veselile Srbkinje.

Do konca priprav bo slovenska reprezentanca odigrala še pet tekem. Slovenke med 26. in 28. julijem čakajo tri srečanja proti Italiji, za konce pripravljalnega obdobja pa se bodo dvakrat pomerile še s Švedinjami.

Na evropskem prvenstvu divizije A, ki bo potekalo med 5. in 13. avgustom v Sopronu, se bodo Slovenke v skupini C srečale s Češko, Rusijo in Litvo.

Izjava po tekmi:

Slavko Duščak, glavni trener slovenske reprezentance:
"Na tekmi smo popravili napake iz prve tekme. V obrambi smo odigrali zelo fizično, nasprotnicam nismo dovolili lahkih podaj za organizacijo napada. Predvsem smo bili koncentrirani na izgubljene žoge in vračanje v obrambo, kar nam je prineslo, da smo več kot 38 minut zaostajali manj kot 10 točk. Generalno smo lahko zadovoljni. Vemo pa kaj moramo popraviti v naslednjem ciklusu. Veselim se, da se nam pridružita tudi srebrni Zala Friškovec in Aleksandra Krošelj. Čestitke celotnemu štabu reprezentance U20 za zgodovinski uspeh."