Išči po strani...

Asi: Bleščeče predstave Golemca pri Avellinu

07.02.2012 / Asi Naslovnica
Avtor: KZS/Anže Blažič
Ljubljana - Igre Jurice Golemca so v tej sezoni že ves čas zelo dobre, kar krilni center Avellina potrjuje predvsem v zadnjih kolih. Na zadnji tekmi proti Benettonu je dosegel strelski rekord - 23 točk, ki jim je za zmago dodal še osem skokov.

IGRALCI, 30. januar - 5. februar 2012: 

SLOVENIJA:  

Zoran Dragić (Krka)
31. 1.: 36 minut, 11 točk (2/6 za dve, 1/3 za tri, 4/4 PM), 8 skokov, 1 podaja, 1 prid. žoga, 1 blokada.
4. 2.: 22 minut, 2 točki (0/3 za dve, 0/1 za tri, 2/6 PM), 3 skoki, 1 podaja, 1 prid. žoga.
Edo Murić (Krka)
31. 1.: 16 minut, 6 točk (2/4 za tri).
(EuroCup, drugi del, 3. kolo: Krka : Spartak St. Peterburg 68:81)
4. 2.: 24 minut, 6 točk (1/2 za dve, 0/1 za tri, 4/7 PM), 7 skokov, 1 podaja, 3 prid. žoge.
(Liga ABA, 21. kolo: Krka : Cedevita 63:74)
Goran Jagodnik (Union Olimpija) - poškodovan.
Željko Zagorac (Union Olimpija) - poškodovan.
(Liga ABA, 21. kolo: Union Olimpija : Maccabi 63:83)
Luka Rupnik (Geoplin Slovan) - 25 minut, 6 točk (1/2 za dve, 1/2 za tri, 2/4 PM), 1 skok, 2 podaji, 1 prid. žogi.
(Liga Telemach, 15. kolo: Geoplin Slovan : Rogaška Crystal 53:78)

BELGIJA:  

Dragiša Drobnjak (Telenet Oostende) - 23 minut, 8 točk (1/1 za dve, 1/1 za tri, 3/6 PM), 2 skoka.
(DP Belgije, 18. kolo: Telenet Oostende : Spirou Basket 81:70)

BOSNA IN HERCEGOVINA:  

Nebojša Joksimović (Igokea)
V DP BiH minuli teden ni bilo tekem.

ČRNA GORA:  

Hasan Rizvić (Budućnost)
31. 1.: 18 minut, 3 točke (1/2 za dve, 1/2 PM), 5 skokov, 1 prid. žoga.
(EuroCup, drugi del, 3. kolo: Banvit : Budućnost 68:61)
4. 2.: 18 minut, 4 točke (1/4 za dve, 2/2 PM), 5 skokov, 1 blokada.
(Liga ABA, 21. kolo: Cibona : Budućnost 80:74)

HRVAŠKA:  

Sašo Ožbolt (Zagreb) - 7 minut.
(Liga ABA, 21. kolo: Helios Domžale : Zagreb CO 81:82)
Matjaž Smodiš (Cedevita) - 16 minut, 12 točk (3/5 za dve, 2/3 za tri, 0/1 PM), 3 skoki, 2 podaji, 2 prid. žogi.
(Liga ABA, 21. kolo: Krka : Cedevita 63:74)

ITALIJA:  

Sani Bečirović (Bennetton Treviso)
31. 1.: 23 minut, 17 točk (2/7 za dve, 1/1 za tri, 10/12 PM), 4 skoki, 2 podaji, 1 prid. žoga.
(EuroCup, drugi del, 3. kolo: Lokomotiv Kuban : Benetton Treviso 70:71)
5. 2.: 23 minut, 9 točk (2/4 za dve, 1/7 za tri, 2/2 PM), 2 skoka, 2 podaji.
(Legabasket, 20. kolo: Benetton Treviso : Sidigas Avellino 71:72)
Jurica Golemac (Sidigas Avellino) - 38 minut, 23 točk (5/12 za dve, 3/6 za tri, 4/5 PM), 8 skokov, 2 podaji, 1 prid. žoga.
(Legabasket, 20. kolo: Benetton Treviso : Sidigas Avellino 71:72)
Jaka Klobučar (Domotecnica Ostuni)
19. kolo druge italijanske lige je prestavljeno.
Marko Milič (Vanoli Braga Cremona) -32 minut, 12 točk (5/9 za dve, 2/3 PM), 7 skokov, 3 podaje, 1 prid. žoga, 1 blokada.
(Legabasket, 20. kolo: Sassari : Vanoli Cremona 91:76)
Uroš Slokar (Acea Roma)
Tekma proti Montegranaru bo 8. februarja.

RUSIJA:  

Primož Brezec (Lokomotiv Kuban)
31. 1.: 2 minuti, 1 skok.
(EuroCup, drugi del, 3. kolo: Lokomotiv Kuban : Benetton Treviso 70:71)
4. 2.: ni igral
(Liga VTB: Lokomotiv Kuban : Minsk 87:64)
Boštjan Nachbar (Unics Kazan)
2. 2.: 13 minut, 2 točki (1/2 za dve, 0/1 za tri), 2 skoka.
(Evroliga, drugi del, 3. kolo: Unics : Emporio Armani 59:44)
5. 2.: ni bil v postavi moštva
(DP Rusije: Triumf : Unics 71:61)
Miha Zupan (Spartak St. Peterburg)
31. 1.: 20 minut, 7 točk (2/2 za dve, 1/3 za tri), 2 skoka, 1 prid. žoga.
(EuroCup, drugi del, 3. kolo: Krka : Spartak St. Peterburg 68:81)
4. 2.: 24 minut, 12 točk (3/4 za dve, 2/5 za tri), 5 skokov, 4 podaje, 2 prid. žogi.
(Liga VTB: Spartak : Azovmaš 57:48)

ŠPANIJA:  

Mirza Begić (Real Madrid)
2. 2.: 14 minut, 12 točk (5/7 za dve, 2/2 PM), 5 skokov, 1 blokada.
(Evroliga, drugi del, 3. kolo: Real Madrid : Gescrap Bilbao 89:73)
5. 2.: 17 minut, 10 točk (5/7 za dve), 6 skokov, 1 prid. žoga, 2 blokadi.
(Liga Endesa, 19. kolo: Real Madrid : Gescrap Bilbao 90:93)
Erazem Lorbek (Regal Barcelona)
2. 2.: 29 minut, 19 točk (7/8 za dve, 0/2 za tri, 5/6 PM), 5 skokov, 2 podaji, 2 prid. žogi.
(Evroliga, drugi del, 3. kolo: Regal Barcelona : Žalgiris 94:80)
5. 2.: 21 minute, 9 točke (2/6 za dve, 1/5 za tri, 2/2 PM), 4 skoki, 4 podaje.
(Liga Endesa, 19. kolo: Asefa Estudiantes : Regal Barcelona 65:80)
Samo Udrih (Valladolid) - 22 minut, 8 točk (3/6 za dve, 2/2 PM), 1 skok, 2 podaji, 1 prid. žoga, 1 blokada.
(Liga Endesa, 19. kolo: Lagun Aro : Valladolid 71:62)

TURČIJA:  

Jaka Lakovič (Galatasaray)
2. 2.: 22 minut, 5 točk (0/1 za dve, 1/4 za tri, 2/2 PM), 1 skok.
(Evroliga, drugi del, 3. kolo: CSKA Moskva : Galatasaray 85:70)
(Galatasaray bo tekmo 17. kola odigral 14. marca)
Gašper Vidmar (Fenerbahce Ülker)
2. 2.: ni igral.
(Evroliga, drugi del, 3. kolo: Fenerbahce Ülker : Panathinaikos 56:77)
5. 2.: 11 minut, 7 točk (3/4 za dve, 1/2 PM).
(DP Turčije, 17. kolo: Fenerbahce Ülker : Antalya 105:89)
Saša Vujačić (Anadolu Efes)
2. 2.: 30 minut, 12 točk (4/9 za dve, 0/2 za tri, 4/4 PM), 3 skoki, 2 podaji, 1 prid. žoga, 1 blokada.
(Evroliga, drugi del, 3. kolo: Olympiakos : Anadolu Efes 83:65)
5. 2.: 20 minut, 14 točk (1/4 za dve, 1/2 za tri, 9/10 PM), 1 skok, 1 podaja, 1 prid. žoga.
(DP Turčije, 17. kolo: Aliaga Petkim : Anadolu Efes 72:76)

ZDA:  

Goran Dragić (Houston Rockets)
30. 1.: 24 minut, 7 točk (2/6 za dve, 0/4 za tri, 3/4 PM), 2 skoka, 9 podaj, 1 prid. žoga.
(Houston : Minnesota 108:120)
3. 2.: 24 minut, 10 točk (3/6 za dve, 1/3 za tri, 1/1 PM), 1 skok, 3 podaje.
(Houston : Phoenix 99:81)
4. 2.: 16 minut, 6 točk (3/5 za dve, 0/1 za tri), 3 skoki, 1 podaja, 1 prid. žoga.
(Minesotta : Houston 100:91)
Beno Udrih (Milwaukee Bucks)
30. 1.: 24 minut, 1 točka (0/1 za dve, 1/2 PM), 2 skoka, 6 podaj, 2 prid. žogi, 1 blokada.
(Milwaukee : Detroit 103:82)
1. 2.: 6 minut, 6 točk (3/3 za dve, 0/1 PM), 1 prid. žoga.
(Milwaukee : Miami 105:97)
3. 2.: 12 minut, 3 skoki.
(Detroit : Milwaukee 88:80)
4. 2.: 26 minut, 7 točk (3/7 za dve, 0/1 za tri, 1/1 PM), 1 skok, 5 podaj.
(Milwaukee : Chicago 90:113)

BREZ KLUBA:

Domen Lorbek


TRENERJI:  

SLOVENIJA:  

Miro Alilović (pomočnik trenerja Uniona Olimpije) 
Sašo Filipovski (Union Olimpija)
(Liga ABA, 21. kolo: Union Olimpija : Maccabi 63:83)
Gašper Okorn (Geoplin Slovan)
(Liga Telemach, 15. kolo: Geoplin Slovan : Rogaška Crystal 53:78)
Gašper Potočnik (Elektra Šoštanj)
(Liga Telemach, 15. kolo: Parklji : Elektra Šoštanj 61:77)
Aleksander Sekulić (Krka)
(Liga ABA, 21. kolo: Krka : Cedevita 63:74)

HRVAŠKA:  

Aleš Pipan (Zadar)
Zadar je bil v 16. kolu DP Hrvaške prost.

RUSIJA:  

Božidar Maljković (Lokomotiv Kuban)
(Liga VTB: Lokomotiv Kuban : Minsk 87:64)
Jure Zdovc (Spartak St. Peterburg)
(Liga VTB: Spartak : Azovmaš 57:48)

SRBIJA:  

Bojan Lazić (pomočnik trenerja Partizana)
(Liga ABA, 21. kolo: Partizan : Zlatorog 90:50)

IRAN:
Memi Bečirović (selektor članske reprezentance - azijsko prvenstvo leta 2013)

BREZ KLUBA: 
Tomo Mahorič
Zoran Martič
Slobodan Subotić


Generalni sponzor

Sponzorji

Partnerji