Išči po strani...

Znan razpored tekmovanja v 2. in 3. SKL

27.07.2017 / Tekmovanja KZS Naslovnica 2. SKL 3. SKL
Avtor: KZS/Jaka Lenart
Ljubljana - Ekipe 2. SKL bodo s tekmovanjem začele v soboto, 7. oktobra, ekipe 3. SKL pa teden kasneje. V 2. SKL bo v sezoni 2017/18 nastopilo 12 ekip, v 3. SKL pa se bo pomerilo 24 moštev.

2. SKL za moške, 1. KOLO:

Sobota, 7. oktober:
TERME OLIMIA PODČETRTEK : LTH CASTINGS
GROSUPLJE : KONJICE
CELJE : PLAMA PUR
ECE TRIGLAV : ELEKTRA ŠOŠTANJ
BRINOX MEDVODE : MESARIJA PRUNK SEŽANA
PARKLJI : PORTOROŽ

V tekmovanju sodelujejo ekipe, ki si po obstoječem tekmovalnem sistemu zagotovijo nastop v 2. SKL. Vse sodelujoče ekipe nastopajo v državnem prvenstvu in pokalnem tekmovanju. 

V 2. SKL sodeluje 12 ekip. Tekmovanje poteka po dvokrožnem ligaškem sistemu in razporedu, ki je določen na podlagi Bergerjeve tabele in izžrebanih številk. 

Tekmovanje za obstanek/napredovanje v 1. SKL:

V drugem delu v tekmovanju za obstanek/uvrstitev v 1. SKL sodeluje 6 ekip:
a. deveto in desetouvrščena ekipa 1. dela 1. SKL in
b. prvo-, drugo-, tretje- in četrtouvrščena ekipa 1. dela tekmovanja 2. SKL.

V tekmovanju ekipe igrajo po dvokrožnem ligaškem sistemu (10 kol). Razpored tekem pripravi komisar lige na podlagi Bergerjeve tabele in razvrstitve ekip po prvem delu tekmovanja in sicer tako, da so pari zadnjega kola:

  • devetouvrščena ekipa 1.SKL: prvouvrščena ekipa 2. SKL,
  • desetouvrščena ekipa 1.SKL: drugoouvrščena ekipa 2. SKL,
  • tretjeuvrščena ekipa 2. SKL: četrtouvrščena ekipa 2. SKL.

Medsebojni rezultati sodelujočih ekip iz prvega dela se ne prenašajo.

Prvo- in drugouvrščena ekipa tega dela tekmovanja v prihodnji tekmovalni sezoni sodeluje v tekmovanju 1. SKL. Tretje-, četrto-, peto- in šestouvrščena ekipa tega dela tekmovanja v prihodnji tekmovalni sezoni sodeluje v tekmovanju 2. SKL.

Tekmovanje za razvrstitev v 2. SKL:

Peto-, šesto-, sedmo- in osmouvrščena ekipa 1. dela tekmovanja sodeluje v tekmovanju za razvrstitev v 2. SKL.

V tem delu tekmovanja ekipe odigrajo po dvokrožnem ligaškem sistemu (6 kol).

Razpored tekem pripravi komisar lige na podlagi Bergerjeve tabele in razvrstitve ekip po prvem delu tekmovanja in sicer tako, da so pari zadnjega kola:

  • petouvrščena ekipa 2. SKL: šestouvrščena ekipa 2. SKL,
  • sedmouvrščena ekipa 2. SKL: osmouvrščena ekipa 2. SKL.

Medsebojni rezultati sodelujočih ekip iz prvega dela se prenašajo.   

Tekmovanje za obstanek v 2. SKL:

V drugem delu v tekmovanju za obstanek v 2. SKL sodelujejo 4 ekipe: deveto-, deseto-, enajsto- in dvanajstouvrščena ekipa 1. dela tekmovanja.

V tem delu tekmovanja ekipe odigrajo po dvokrožnem ligaškem sistemu (6 kol). Razpored tekem pripravi komisar lige na podlagi Bergerjeve tabele in razvrstitve ekip po prvem delu tekmovanja in sicer tako, da so pari zadnjega kola:

  • devetouvrščena ekipa 2. SKL: desetouvrščena ekipa 2. SKL,
  • enajstouvrščena ekipa 2. SKL: dvanajstouvrščena ekipa 2. SKL.

Medsebojni rezultati sodelujočih ekip iz prvega dela se prenašajo.

Tretje- in četrtouvrščena ekipa drugega dela tekmovanja za obstanek v 2. SKL (enajsto- in dvanajstouvrščena ekipa 2. SKL) v prihodnji tekmovalni sezoni sodeluje v tekmovanju 3. SKL. 

CELOTEN RAZPORED TEKMOVANJA

3. SKL za moške, 1. KOLO:

VZHOD:

Sobota, 14. oktober:
SLOVAN : RADENSKA CREATIV SOBOTA
NAZARJE : KRŠKO
BISTRICA : JANČE LJUBLJANA
AKK BRANIK MARIBOR : HRASTNIK

CENTER:

Sobota, 14. oktober:
JEŽICA : KRVAVEC METEOR
TROTI : CALCIT BASKETBALL
ENOS JESENICE : GORENJA VAS
LITIJA : KOLPA ČRNOMELJ

ZAHOD:

Sobota, 14. oktober:
TOLMIN : HIDRIA
KOPER : LJUBLJANA
POSTOJNA : ROSA VRHNIKA
AJDOVŠČINA : GLOBUS

V tekmovanju sodeluje 24 ekip, razdeljenih v tri skupine po 8 ekip (vzhod, center, zahod).

Tekmovanje poteka po dvokrožnem ligaškem sistemu (14 kol) in razporedu, ki je določen na podlagi Bergerjeve tabele in izžrebanih številk.

Tekmovanje za naslov prvaka 3. SKL:

V drugem delu v tekmovanju za uvrstitev v 2. SKL sodeluje 6 ekip, ki osvojijo prvo in drugo mesto v skupinah vzhod, center in zahod.

Tekmovanje poteka po dvokrožnem ligaškem sistemu (8 kol) in razporedu, ki je določen na podlagi Bergerjeve tabele.

Medsebojni rezultati sodelujočih ekip iz prvega dela se prenašajo. 

Tekmovanje za razvrstitev v 3. SKL:

V drugem delu v tekmovanju za razvrstitev od 7. do 18. mesta sodeluje 12 ekip, ki osvojijo tretje, četrto, peto in šesto mesto v skupinah vzhod, center in zahod.

Tekmovanje poteka v treh skupinah (vzhod, center, zahod) s štirimi ekipami po dvokrožnem ligaškem sistemu (6 kol) in razporedu, ki je določen na podlagi Bergerjeve tabele.

Medsebojni rezultati sodelujočih ekip iz prvega dela se prenašajo. 

Tekmovanje za obstanek v 3. SKL:

V drugem delu v tekmovanju za obstanek v 3. SKL od 19. do 24. mesta sodeluje do 6 ekip, ki osvojijo sedmo in osmo mesto v skupinah vzhod, center in zahod.

Medsebojni rezultati sodelujočih ekip iz prvega dela se prenašajo.

Tekmovanje poteka po dvokrožnem ligaškem sistemu (8 kol) in razporedu, ki je določen na podlagi Bergerjeve tabele in izžrebanih številk. 

Prvo- in drugouvrščena ekipa 2. dela tekmovanja za prvaka v prihodnji sezoni nastopata v 2. SKL. Triindvajseto - in štiriindvajsetouvrščena ekipa v prihodnji sezoni nastopata v 4. SKL, nadomestita ju prvo - in drugouvrščena ekipa 4. SKL.

CELOTEN RAZPORED TEKMOVANJA


Generalni sponzor

Platinasta sponzorja

Srebrni sponzorji

Zlati sponzorji

Bronasti sponzorji

Partnerji