Išči po strani...

Asi: Pomembna zmaga Maljkovića s Kubanom

10.04.2012 / Člani Asi Reprezentance Naslovnica
Avtor: KZS/Tjaša Pavlič
Ljubljana - V minulem tednu, v katerem so na parketih kraljevali predvsem brata Dragić, Primož Brezec in Jurica Golemac, je zelo pomembno in visoko zmago zapisal Boža Maljković, ki je na prvi četrtfinalni tekmi Lige VTB s Kubanom z 72:44 premagal Žalgiris.

IGRALCI, 2. - 8. april 2012:  

SLOVENIJA:

Zoran Dragić (Krka)
4. 4.: 29 minut, 14 točk (7/9 za dve, 0/3 za tri), 3 skoki, 2 podaji, 1 prid. žoga.
8. 4.: 28 minut, 21 točk (7/9 za dve, 2/6 za tri, 1/6 PM), 6 skokov, 2 prid. žogi.
Edo Murić (Krka)
4. 4.: 18 minut, 7 točk (2/3 za dve, 1/1 za tri), 6 skokov, 2 podaji, 1 prid. žoga.
(Liga Telemach za prvaka, 4. kolo: Helios Domžale : Krka 79:78)
8. 4: 19 minut, 3 točke (0/1 za dve, 1/3 za tri), 3 skoki.
(Liga Telemach za prvaka, 5. kolo: Krka : Union Olimpija 58:47)
Goran Jagodnik (Union Olimpija)
4. 4.: 12 minut, 6 točk (1/2 za dve, 0/2 za tri, 4/4 PM), 7 skokov, 2 podaji, 2 prid. žogi.
8. 4.: 17 minut, 5 skokov, 1 podaja.
Željko Zagorac (Union Olimpija)
4. 4.: 20 minut, 9 točk (3/7 za dve, 3/3 PM), 4 skoki, 1 prid. žoga, 1 blokada.
(Liga Telemach za prvaka, 4. kolo: Union Olimpija : Šentjur 82:69)
8. 4.: 6 minut, 1 blokada.
(Liga Telemach za prvaka, 5. kolo: Krka : Union Olimpija 58:47)
Luka Rupnik (Geoplin Slovan)
7. 4.: 32 minut, 10 točk (2/4 za dve, 2/3 za tri), 8 podaj, 4 prid. žoge.
(Liga Telemach za obstanek, 6. kolo: Geoplin Slovan : Hopsi Polzela 80:81)

BELGIJA:  

Dragiša Drobnjak (Telenet Oostende)
4. 4.: 30 minut, 10 točk (2/5 za dve, 0/1 za tri, 6/6 PM), 1 skok, 2 podaji.
(DP Belgije, 27. kolo: Port of Antwerp Giants : Telent Oostende 77:70)

BOSNA IN HERCEGOVINA:  

Nebojša Joksimović (Igokea)
7. 4.: 4 minute.
(DP Bosne in Hercegovine, drugi del, 5. kolo: Široki WWIN : Igokea 75:65)

ČRNA GORA:

Hasan Rizvić (Budućnost)
(DP Črne Gore, drugi del, 4. kolo: Budućnost : Teodo Tivat 108:62)
(DP Črne Gore, drugi del, 5. kolo: Sutjeska : Budućnost 92:87)

HRVAŠKA:  

Sašo Ožbolt (Zagreb)
3. 4.: 26 minut, 3 točke (0/1 za dve, 1/3 za tri), 2 skoka, 2 podaji, 1. prid. žoga, 2 blokadi.
(DP Hrvaške za prvaka, 5. kolo: Zagreb : Cedevita 87:95)
6. 4.: 18 minut, 3 točke (1/2 za tri), 3 skoki, 3 prid. žoge.
(DP Hrvaške za prvaka, 6. kolo: Zadar : Zagreb 69:62)
Matjaž Smodiš (Cedevita)
3. 4.: 19 minut, 11 točk (3/6 za dve, 1/3 za tri, 2/2 PM), 3 skoki.
(DP Hrvaške za prvaka, 5. kolo: Zagreb : Cedevita 87:95)
6. 4.: 4 minute, 2 točki (1/3 za dve), 1 skok, 1 podaja.
(DP Hrvaške za prvaka, 6. kolo: Cedevita : Jolly JBS 89:68)

ITALIJA:  

Sani Bečirović (Bennetton Treviso)
7. 4.: Ni stopil na parket.
(Legabasket, 28. kolo: Banco di Sardegna Sassari : Bennetton Treviso 89:77)
Jurica Golemac (Sidigas Avellino)
7. 4: 36 minut, 19 točk (8:12 za dve, 3/4 PM), 1 skok, 1 podaja.
(Legabasket, 28. kolo: Sidigas Avellino : Acea Roma 82:88)
Jaka Klobučar (Domotecnica Ostuni)
V tem tednu v Legaduebasket ni bilo tekem.
Marko Milič (Vanoli Braga Cremona)
Tekma 28. kola med Scavolini Siviglia Pesaro in Vanoli Brago bo odigrana 9. aprila.
Uroš Slokar (Acea Roma)
7. 4.: 33 minut, 3 točke (1/9 za dve, 0/1 za tri, 1/4 PM), 12 skokov, 3 podaje.
(Legabasket, 28. kolo: Sidigas Avellino : Acea Roma 82:88)

RUSIJA:  

Primož Brezec (Nižnij Novgorod)
5. 4.: 27 minut, 15 točk (5/8 za dve, 5/8 PM), 8 skokov.
(DP Rusije: Spartak-Primorje : Nižnij Novgorod 91:80)
8. 4.: 37 minut, 15 točk (6/9 za dve, 3/5 PM), 9 skokov, 1 podaja, 1 prid. žoga, 4 blokade.
(Liga VTB: Nižnij Novgorod : Lietuvos Rytas 60:64)
Boštjan Nachbar (Unics Kazan)
5. 4.: Ni bil v postavi moštva.
(DP Rusije: Unics : Kimki 65:73)
Miha Zupan (Spartak St. Peterburg)
5. 4.: 16 minut, 5 točk (2/2 za dve, 1/1 PM), 2 skoka.
(DP Rusije: Spartak : Krasnije Krilja 86:63)
8. 4.: 21 minut, 3 točke (1/5 za tri), 1 skok, 1 podaja.
(DP Rusije: Spartak : Unics 78:88)

ŠPANIJA:  

Mirza Begić (Real Madrid)
V tem tednu Regal Madrid ni imel tekem.
Erazem Lorbek (Regal Barcelona)
8. 4.:24 minut, 9 točk (3/7 za dve, 1/6 za tri), 2 skoka, 2 podaji.
(Liga Endesa, 28. kolo: Cai Zaragoza : Regal Barcelona 49:68)
Samo Udrih (Valladolid) 
7. 4.: 11 minut, 3 točke (1/3 za dve, 1/1 PM), 1 skok, 2 podaji.
(Liga Endesa, 28. kolo: Valladolid : Mad-Croc Fuenlabrada 69:66)

TURČIJA:  

Jaka Lakovič (Galatasaray)
2. 4.: 21 minut, 13 točk (1/2 za dve, 3/4 za tri, 2/2 PM), 3 podaje.
(DP Turčije, 25. kolo: Galatasaray : Besiktas Milangez 92:81)
6. 4.: 13 minut, 2 točki (1/2 za dve, 0/3 za tri).
(DP Turčije, 26. kolo: Turk Telekom : Galatasaray 74:82)
Gašper Vidmar (Fenerbahce Ülker)
7. 4.: 18 minut, 8 točk (3/6 za dve, 2/2 PM), 2 skoka.
(DP Turčije, 26. kolo: Fenerbache Ülker : Benvit 75:79)
Saša Vujačić (Anadolu Efes)
8. 4.: 20 minut, 16 točk (2/4 za dve, 4/7 za tri), 1 skok, 1 podaja.
(DP Turčije, 26. kolo: Bandirma : Anadolu Efes 71:77)

ZDA:  

Goran Dragić (Houston Rockets)
2. 4.: 32 minut, 21 točk (9/12 za dve, 5/7 PM), 1 skok, 5 podaj, 4 prid. žoge, 1 blokada.
(Chicago : Houston 93:99)
6. 4.: 38 minut, 26 točk (5/12 za dve, 3/7 za tri, 7/8 PM), 4 skoki, 11 podaj, 3 prid. žoge.
(LA Lakers : Houston 107:112)
8. 4.: 34 minut, 15 točk (5/10 za dve, 1/5 za tri, 2/2 PM), 4 skoki, 9 podaj, 1 pris. žoga, 1 blokada.
(Sacramento : Houston 87:104)
Beno Udrih (Milwaukee Bucks)
2. 4.: ni igral zaradi poškodbe leve roke.
(Washington : Milwaukee 98:112)
4. 4.: 19 minut, 11 točk (2/4 za dve, 1/2 za tri, 2/2 PM), 2 skoka, 3 podaje, 1 prid. žoga.
(Milwaukee : Cleveland 107:98)
6. 4.: 14 minut, 5 točk (2/3 za dve, 1/2 PM), 1 skok, 4 podaje.
(Milwaukee : Charlotte 95:90)
7. 4.: 27 minut, 21 točk (6/11 za dve, 3/4 za tri), 3 skoki, 6 podaj.
(Milwaukee : Portland 116:94)

BREZ KLUBA:

Domen Lorbek


TRENERJI:  

SLOVENIJA:  

Miro Alilović (pomočnik trenerja Uniona Olimpije) 
Sašo Filipovski (Union Olimpija)
(Liga Telemach za prvaka, 4. kolo: Union Olimpija : Šentjur 82:69; Liga Telemach za prvaka, 5. kolo: Krka : Union Olimpija 58:47)
Gašper Okorn (Geoplin Slovan)
(Liga Telemach za obstanek, 6. kolo: Geoplin Slovan : Hopsi Polzela 80:81)
Gašper Potočnik (Elektra Šoštanj)
(Liga Telemach za prvaka, 4. kolo: Elektra Šoštanj : Zlatorog 75:77; Liga Telemach za prvaka, 5. kolo: Šentjur : Elektra Šoštanj 83:85)
Aleksander Sekulić (Krka)
(Liga Telemach za prvaka, 4. kolo: Helios Domžale : Krka 79:78; Liga Telemach za prvaka, 5. kolo: Krka : Union Olimpija 58:47)

HRVAŠKA:  

Aleš Pipan (Zadar)
(DP Hrvaške za prvaka, 5. kolo: Zadar : Cibona 74:84; DP Hrvaške za prvaka, 6. kolo: Zadar : Zagreb 69:62)

MADŽARSKA:

Zoran Martić (Kormend)
(DP Madžarske, 26. kolo: Jaszberenyi : Kormend 71:82)

RUSIJA:  

Božidar Maljković (Lokomotiv Kuban)
(Liga VTB: Lokomotiv Kuban : Žalgiris 72:44)
Jure Zdovc (Spartak St. Peterburg)
(DP Rusije: Spartak : Krasnje Krijlja 86:63; DP Rusije: Spartak : Unics 78:88)

SRBIJA:  

Bojan Lazić (pomočnik trenerja Partizana)
(DP Srbije, drugi del, 4. kolo: Radnički : Partizan 79:77); DP Srbije, drugi del, 5 kolo: Partizan Crvena Zvezda 76: 69)

IRAN:

Memi Bečirović (selektor članske reprezentance - azijsko prvenstvo leta 2013)

BREZ KLUBA:  
Tomo Mahorič
Slobodan Subotić


Generalni sponzor

Sponzorji

Partnerji