Išči po strani...

Dijaki SUAŠ prepričljivo do novega naslova prvakov

14.03.2016 / Naslovnica Košarkarski Superšolar
Avtor: KZS/GB
Ljubljana - Ljubljanska dvorana Stožice je gostila finalni turnir DP srednjih šol v košarki za dijake. Vsi štirje finalisti so prikazali veliko košarkarskega znanja, naslova prvakov pa se povsem zasluženo veselijo košarkarji SUAŠ Ljubljana, ki so tako ubranili lani priigrani naslov.

Finalni turnir za dijake je gostila Srednja upravna in administrativna šola Ljubljana in za lokacijo izbrala veliko dvorano ljubljanskih Stožic. Tribune slednje so tako zasedli glasni navijači, najglasnejši pa so bili privrženci obeh finalistov, SUAŠ Ljubljana in ŠC Rogaška Slatina.

V ritmih priljubljenega raperja Zlatka in odličnih predstavah igralcev vseh štirih ekip smo bili tako priča pravemu šolskemu košarkarskemu prazniku, končni vrstni red pa je glede na prikazano v letošnjem šolskem letu povsem pravičen. Naslova prvakov so se zasluženo veselili dijaki SUAŠ Ljubljana.

Finalni turnir si je ogledalo veliko znanih košarkarskih imen, medalje in pokale pa so mladi športniki prejeli iz rok Matjaža Smodiša, Marka Milića in Saše Zagorca.

FOTOGALERIJA FINALNEGA TURNIRJA

FINALNI TURNIR

Finale:
SUAŠ LJUBLJANA : ŠC ROGAŠKA SLATINA 83:61 (23:9, 22:24, 18:16, 20:12)
SUAŠ Ljubljana: Stopar 24, Šuša 2, Čančar 14, Andolšek Heine 2, Martinčič 15, Tovilović 5, Kraljević 9, Čučović 2, Mehle, Čičić 6, Dizdarević, Jović 4.
ŠC Rogaška Slatina: Volarič 2, Škorjanc, Zorin, Švigelj 15, Ta. Tabak 6, Jagrič Remih, Vujačić, Drame 12, Pa. Tabak 8, Podgoršek, Božak 18, Tacer.

POSNETEK TEKME

Tekma za 3. mesto:
GIMNAZIJA ŠENTVID : GIMNAZIJA ŠIŠKA 72:58 (15:10, 13:13, 17:15, 27:20
Gimnazija Šentvid: Javoršek 15, Zdešar 9, Klanjšček, Đogić 2, Kerić 4, Travica 4, Bajc 14, Strmčnik 15, Likar 3, Ličen 2, Vedernjak, Mlakar 4.
Gimnazija Šiška: Čižman, Kos, Šterbenc, Kučej 21, Habat 18, Savič 7, Gorbachov 5, Marjanovič, Leben, Zakrajšek Janevski, Milinkovič 7.

POSNETEK TEKME

Lestvica:

1. SUAŠ LJUBLJANA
2. ŠC ROGAŠKA SLATINA
3. GIMNAZIJA ŠENTVID
4.
GIMNAZIJA ŠIŠKA

Najboljši igralec turnirja: Vlatko Čančar (SUAŠ Ljubljana).
Najboljša peterka turnirja: Aljaž Stopar in Nejc Martinčič (oba SUAŠ Ljubljana), Žiga Švigelj (ŠC Rogaška Slatina), Žiga Habat (Gimnazija Šiška) in Žan Đogić (Gimnazija Šentvid).

Polfinale:
SUAŠ LJUBLJANA : GIMNAZIJA ŠENTVID 71:52 (18:12, 23:13, 18:13, 12:14)
SUAŠ Ljubljana: Stopar 2, Šuša 5, Čančar 8, Andolšek Heine 5, Martinčič 8, Tovilović 4, Kraljević 10, Čučović 11, Mehle 13, Čičić 2, Istogu, Jović 3.
Gimnazija Šentvid: Javoršek 7, Zdešar 5, Klanjšček 3, Đogić 5, Kerić 13, Travica 2, Bajc, Strmčnik 13, Likar, Ličen, Vedernjak 2, Mlakar 2.

POSNETEK TEKME

ŠC ROGAŠKA SLATINA : GIMNAZIJA ŠIŠKA 61:58 (20:16, 11:12, 11:9, 19:21)
ŠC Rogaška Slatina: Volarič 4, Škorjanc, Zorin, Švigelj 19, Ta. Tabak 13, Jagrič Remih, Vujačić, Drame 16, Pa. Tabak 6, Podgoršek, Božak 3, Tacer.
Gimnazija Šiška: Čižman, Kos, Šterbenc 2, Kučej 3, Habat 26, Savič 10, Gorbachov 9, Marjanovič, Leben, Zakrajšek Janevski, Milinkovič 8.

POSNETEK TEKME


Generalni sponzor

Platinasta sponzorja

Srebrni sponzorji

Zlati sponzorji

Bronasti sponzorji

Partnerji