Išči po strani...

04.01.2017 / Tekmovanja Liga Nova KBM Naslovnica
Avtor: KZS/Jaka Lenart
Ljubljana - Prvo tekmo Lige Nova KBM v koledarskem letu 2017 sta odigrala Union Olimpija in Hopsi Polzela. V Stožicah so bili boljši domači, ki so z rezultatom 85:74 slavili deveto zmago v tej sezoni, Polzeljani pa ostajajo pri osmih. Preostale tekme 13. kola bodo na sporedu v petek, soboto in nedeljo.

LIGA NOVA KBM, 13. KOLO:

Sreda, 4. januar:
UNION OLIMPIJA : HOPSI POLZELA 84:75 (29:21, 19:19, 16:17, 21:17)
Janković 21, Jefferson 20, Oliver 19 (11 skokov, 5 podaj); Hurt 19 (7 skokov), Čebašek 16 (11 skokov), Držić 12.

POSNETEK TEKME
FOTOGALERIJA

Košarkarji Uniona Olimpije so se po dveh porazih v Ligi Nova KBM vrnili na zmagovalne tirnice. V domačih Stožicah so premagali Hopse s Polzele s 85:74.

Pred tekmo sta bili ekipi na razpredelnici izenačeni z izkupičkom 8-4, Hopsi pa so se podobno kot na prvem srečanju oktobra izkazali kot neugoden nasprotnik. Tedaj so zeleno-beli zmagali z dvema točkama prednosti, tudi tokrat pa so se do dveh točk dokopali v zaključnih minutah.

Hopsi, ki so v Ljubljano prišli po zmagah proti Šenčurju in Zlatorogu, so nadoknadili 16 točk zaostanka iz prvega polčasa (40:24) in se v zaključku povsem približali favoriziranim gostiteljem (66:63). Dobri dve minuti je semafor kazal rezultat 76:72.

V odločilnih trenutkih je Union Olimpija - trener Gašper Okorn je večino tekme odigral s sedmimi igralci - uveljavila kakovost in bila natančna s črte prostih metov, pri gostih pa je bilo premalo igralcev za preobrat.

Odličen statistični indeks je imel pri domačih Devin Oliver (33) z 19 točkami (met iz igre 8:11), 11 skoki in 5 podajami, ki pa se je ob koncu srečanja poškodoval. Za goste je 19 točk dosegel Stephen Lane Hurt (met iz igre 9:13, 7 skokov).

To je bila prva tekma Lige Nova KBM v 2017, preostale tekme 13. kola bodo konec tedna. Union Olimpija bo v naslednjem kolu gostovala v Portorožu (11. 1.), Polzeljani pa v Podčetrtku (14. 1.).

Izjavi trenerjev po tekmi:

Gašper Okorn, Union Olimpija: "Čestitke igralcem za zmago."

Boštjan Kuhar, Hopsi Polzela: "Ker smo odigrali slab prvi polčas in se nismo držali dogovorov, smo tekmo izgubili."