Išči po strani...

Zgodovina velikih tekmovanj

VSE TEKME SLOVENSKIH REPREZENTANC V LETU 2013

EP 2013 - 5. mesto

Selektor: Božidar Maljković.
Pomočniki selektorja: Aleksander Sekulić, Gašper Potočnik, Chris Thomas.
Reprezentanti: Uroš Slokar, Jaka Lakovič, Jure Balažič, Nebojša Joksimović, Edo Murić, Jaka Blažič, Boštjan Nachbar, Goran Dragić, Zoran Dragić, Domen Lorbek, Gašper Vidmar, Mirza Begić.

2012 Priprave na EuroBasket 2013

Selektor: Božidar Maljković.
Pomočnika selektorja: Aleksander Sekulić, Gašper Potočnik.
Reprezentanti: Luka Rupnik, Matej Rojc, Edo Murić, Jaka Blažič, Boštjan Nachbar, Žiga Zagorc, Miha Zupan, Gašper Vidmar, Jure Balažič, Domen Lorbek, Matej Krušič, Zoran Dragić, Klemen Prepelič, Uroš Slokar, Marko Pajić, Erjon Kastrati.

EP 2011 (Litva) - 7. mesto

Selektor: Božidar Maljković.
Pomočnika selektorja: Aleksander Sekulić, Gašper Potočnik.
Reprezentanti: Uroš Slokar, Jaka Lakovič, Luka Rupnik, Sašo Ožbolt, Matjaž Smodiš, Samo Udrih, Edo Murić, Goran Dragić, Goran Jagodnik, Zoran Dragić, Mirza Begić, Erazem Lorbek.

SP 2010 (Turčija) - 8. mesto

Selektor: Memi Bečirović.
Pomočnika selektorja: Miro Alilović, Bojan Lazić.
Reprezentanti: Uroš Slokar, Jaka Lakovič, Hasan Rizvić, Sani Bečirović, Jaka Klobučar, Samo Udrih, Boštjan Nachbar, Goran Dragić, Goran Jagodnik, Miha Zupan, Gašper Vidmar, Primož Brezec.

EP 2009 (Poljska) - 4. mesto (uvrstitev na SP 2010 in EP 2011)

Selektor: Jurij Zdovc.
Pomočniki selektorja: Tomo Mahorič, Miro Alilović, Stefanos Dedas.
Reprezentanti: Uroš Slokar, Jaka Lakovič, Samo Udrih, Primož Brezec, Matjaž Smodiš, Jaka Klobučar, Boštjan Nachbar, Goran Dragić, Goran Jagodnik, Domen Lorbek, Jurica Golemac, Erazem Lorbek.

OI KVALIFIKACIJE 2008 - četrtfinale

Selektor: Aleš Pipan.
Pomočnika selektorja: Aleksander Sekulić, Gašper Okorn.
Reprezentanti: Željko Zagorac, Jaka Lakovič, Jaka Klobučar, Sani Bečirović, Radoslav Nesterović, Goran Dragić, Uroš Slokar, Nebojša Joksimovic, Emir Preldžić, Domen Lorbek, Dragiša Drobnjak, Miha Zupan.

EP 2007 (Španija) - 7. mesto (uvrstitev na kvalifikacije za OI 2008 in EP 2009)

Selektor: Aleš Pipan.
Pomočnika selektorja: Aleksander Sekulić, Miro Alilović.
Reprezentanti: Sandi Čebular, Jaka Lakovič, Aleksandar Ćapin, Goran Dragić, Radoslav Nesterović, Matjaž Smodiš, Uroš Slokar, Jaka Klobučar, Goran Jagodnik, Domen Lorbek, Gašper Vidmar, Erazem Lorbek.

SP 2006 (Japonska) - 9.-16. mesto

Selektor: Aleš Pipan.
Pomočniki selektorja: Franci Podlipnik, David Nikolić, Aleksander Sekulić.
Reprezentanti: Goran Jurak, Jaka Lakovič, Sašo Ožbolt, Sani Bečirović, Radoslav Nesterović, Beno Udrih, Boštjan Nachbar, Željko Zagorac, Marko Milič, Goran Dragić, Uroš Slokar, Primož Brezec.

EP 2005 (Srbija in Črna Gora) - 6. mesto (uvrstitev na SP 2006 in EP 2007)

Selektor: Aleš Pipan.
Pomočniki selektorja: Franci Podlipnik, David Nikolić.
Reprezentanti: Goran Jurak, Jaka Lakovič, Aleksandar Ćapin, Sani Bečirović, Radoslav Nesterović, Nebojša Joksimović, Boštjan Nachbar, Erazem Lorbek, Marko Milič, Marko Maravič, Uroš Slokar, Primož Brezec.

EP 2003 (Švedska) - 10. mesto

Selektor: Slobodan Subotič.
Pomočnika selektorja: Aleš Pipan, Dušan Hauptman.
Reprezentanti: Goran Jurak, Jaka Lakovič, Boris Gorenc, Simon Petrov, Marijan Kraljević, Boštjan Nachbar, Slavko Duščak, Marko Tušek, Marko Milič, Ivica Jurković, Jurica Golemac, Primož Brezec.

EP 2001 (Turčija) - 15. mesto

Selektor: Boris Zrinski.
Pomočnika selektorja: Tomo Mahorič, Memi Bečirović.
Reprezentanti: Beno Udrih, Jaka Laković, Boris Gorenc, Sani Bečirović, Marijan Kraljević, Matjaž Smodiš, Marko Tušek, Goran Jagodnik, Marko Milič, Ivica Jurković, Ariel McDonald, Radoslav Nesterović.

EP 1999 (Francija) - 10. mesto

Selektor: Boris Zrinski.
Pomočnika selektorja: Aleš Pipan
Reprezentanti: Jurij Zdovc, Walter Jeklin, Jaka Daneu, Sani Bečirović, Marijan Kraljević, Matjaž Tovornik, Matjaž Smodiš, Goran Jagodnik, Marko Milič, Ivica Jurković, Radoslav Nesterović, Ervin Dragšič.

EP 1997 (Španija) - 14. mesto

Selektor: Andrej Urlep.
Pomočnik selektorja: Tomo Mahorič.
Reprezentanti: Teoman Alibegović, Goran Jagodnik, Walter Jeklin, Aleš Kunc, Jaka Daneu, Radoslav Nesterović, Jurij Zdovc, Marko Tušek, Marko Milič, Boris Gorenc, Ivica Jurković, Radovan Trifunovič.

EP 1995 (Grčija) - 12. mesto

Selektor: Zmago Sagadin
Pomočnik selektorja: Tomo Mahorič.
Reprezentanti: Walter Jeklin, Matjaž Tovornik, Roman Horvat, Jaka Daneu, Marijan Kraljević, Jurij Zdovc, Marko Tušek, Teoman Alibegović, Marko Milič, Boris Gorenc, Slavko Kotnik, Aleš Kunc.

EP 1993 (Nemčija) - 14. mesto

Selektor: Janez Drvarič.
Pomočnik selektorja: Peter Vilfan.
Reprezentanti: Roman Horvat, Marko Tušek, Jaka Daneu, Darko Mirt, Primož Bačar, Jurij Zdovc, Boštjan Leban, Teoman Alibegović, Boris Gorenc, Marijan Kraljević, Slavko Kotnik, Žarko Đurišić.

Kvalifikacije za OI 1992

Selektor: Zmago Sagadin.
Pomočnik selektorja: Martin Gorenec.
Reprezentanti: Jure Zdovc, Roman Horvat, Jaka Daneu, Marijan Kraljevič, Dušan Huptman, Teoman Alibegović, Peter Vilfan, Slavko Kotnik, Primož Bačar, Zoran Golc, Boris Gorenc, Žarko Đurišić.

Generalni sponzor

Sponzorji

Partnerji