Išči po strani...

Leto 2011

KVALIFIKACIJE ZA PREBOJ V EVROPSKO DIVIZIJO A

Divizija B

Lestvica skupine A

Reprezentanca

Te

Z

P

Koš razlika

To

1.

Švedska

6

5

1

415/336

11

2.

Slovenija

6

5

1

420/367

11

3.

Portugalska

6

1

5

343/356

7

4.

Norveška

6

1

5

296/415

7

 

FIBA Europe po tem tekmovalnem ciklusu ukinja rangiranje reprezentac po divizijah. Na podlagi končne razvrstitve v obeh skupinah divizije B bodo tako izbrane vrste avtomatsko razporejene v kakovostne bobne pred žrebom kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu leta 2013. Gostitelj 34. prvenstva stare celine bo četrtič v zgodovini Francija.

Kvalifikacijske tekme Slovenije v letu 2011 (drugi ciklus):

Slovenija – Švedska 70:63 (18:19, 16:19, 15:11, 21:14)
Slovenija: Radulović 8 (2:2), Dover 3 (1:2), Komplet 23 (5:8), Oblak 25 (5:5), Trebec 7 (3:4), Osterman 4, selektor: Boris Zrinski.

Portugalska – Slovenija 53:66 (20:16, 9:20, 16:15, 8:15)
Slovenija: Radulović 6 (2:2), Dover 6 (2:2), Komplet 22 (8:10), Oblak 12 (0:1), Trebec 11 (1:1), Osterman 9 (3:3), selektor: Boris Zrinski.

Slovenija – Švedska 70:63 (18:19, 16:19, 15:11, 21:14)
Slovenija: Čuk 3, Radulović 11, Klavžar 2, Erkić, Dover 9, Komplet 19 (5:5), Oblak 10, Trebec 12 (2:4), Jagodič, Osterman 7 (3:4), Ljubenović, Vene 2, selektor: Boris Zrinski.


 

Kvalifikacijske tekme Slovenije v letu 2010 (prvi ciklus):

Švedska – Slovenija 78:61 (25:13, 10:16, 21:13, 22:19)
Slovenija: Erkić 13 (1:2), Radulović 2, Panič, Temnik 8, Dover 15 (5:6), Komplet 9 (2:5), Oblak, Trebec 3, Jagodič, Pavli, Ilijev, Piršič 11 (3:4), selektor: Boris Zrinski

Slovenija – Portugalska 67:63 (14:12, 20:17, 11:12, 22:22)
Slovenija: Erkić 8 (2:2), Radulović 5, Panič 5, Temnik 4, Dover 3 (3:4), Komplet 7 (2:2), Oblak 8 (2:2), Trebec 9 (3:4), Jagodič, Pavli, Ilijev, Piršič 18 (4:7), selektor: Boris Zrinski

Norveška – Slovenija 61:81 (11:23, 20:16, 8:25, 22:17)
Slovenija: Erkić 20 (1:2), Radulović 3, Panič 2, Temnik 5 (3:4), Dover 7 (1:2), Komplet, Oblak 16 (3:4), Trebec 3 (1:2), Jagodič, Pavli, Ilijev 6, Piršič 19 (9:10), selektor: Boris Zrinski

Teja Oblak

Klub: Athlete Celje
Velikost: 172 cm (branilka)
Rojena: 20. december 1990

Nataša Radulović

Klub: brez kluba
Velikost: 181 cm (branilka)
Rojena: 7. januar 1982

Anja Klavžar

Klub: Athlete Celje
Velikost: 177 cm (krilo)
Rojena: 16. julij 1990

Maja Erkić (K)

Klub: brez kluba
Velikost: 183 cm (branilka)
Rojena: 13. maj 1985

Martina Dover

Klub: brez kluba
Velikost: 179 cm (branilka)
Rojena: 15. junij 1986

Eva Komplet

Klub: brez kluba
Velikost: 181 cm (krilo)
Rojena: 21. november 1986

Nataša Vene

Klub: brez kluba
Velikost: 186 cm (center)
Rojena: 3. julij 1984

Urša Čuk

Klub: brez kluba
Velikost: 165 cm (branilka)
Rojena: 24. marec 1986

Lea Jagodič

Klub: Athlete Celje
Velikost: 179 cm (krilo)
Rojena: 12. februar 1991

Martina Osterman

Klub: HiT Kranjska Gora
Velikost: 182 cm (center)
Rojena: 11. julij 1988

Ana Ljubenović

Klub: brez kluba
Velikost: 180 cm (center)
Rojena: 6. maj 1988

Tina Trebec

Klub: Athlete Celje
Velikost: 190 cm (center)
Rojena: 10. marec 1990

Strokovni štab

Boris Zrinski

Vloga: selektor

Emir Haskič

Vloga: pomočnik selektorja

Neven Mada

Vloga: trener za telesno pripravo

dr. Slobodan Macura

Vloga: zdravnik

Grega Zdolšek

Vloga: fizioterapevt

Saša Panič

Vloga: fizioterapevtka

Matej Avanzo

Vloga: direktor članskih reprezentanc

Sergej Ravnikar

Vloga: športni direktor ženske reprezentance

Pripravljalne tekme Slovenije v letu 2010

Seznam reprezentantk za nastop v kvalifikacijah v letu 2010

Prikaz seznama reprezentantk in vodstva reprezentance v tabeli

REPREZENTANCA V LETU 2009

Generalni sponzor

Platinasta sponzorja

Srebrni sponzorji

Zlati sponzorji

Bronasti sponzorji

Partnerji