Išči po strani...

Fantje U16 - evropsko prvenstvo divizije B 2016

Sofija (Bolgarija), 11. - 20. avgust 2016

 

Odigrana še tretja tekma med kandidati za reprezentanco U16

Ljubljana - V sklopu Nacionalnega programa plus je bila odigrana še tretja tekma med kandidati za reprezentanco U16, ki so razdeljeni v tri ekipe. Tokrat je slavila Ekipa 3. V ospredju treh tekem je bil pregled kandidatov.

Nacionalni program plus: Za fanti U16 prva medsebojna tekma

V skladu z Nacionalnim programom plus, ki bo v maju izveden v obliki treh medsebojnih tekem med kandidati za reprezentanco U16, ki so razdeljeni v tri ekipe, je v torek, 16. maja, potekala tekma med Ekipo 1 in Ekipo 3. Slavila je Ekipa 1.

V torek prva tekma med kandidati za reprezentanco fantov U16

Ljubljana - V skladu z Nacionalnim programom plus, ki bo v maju izveden v obliki treh medsebojnih tekem med kandidati za reprezentanco U16, ki so razdeljeni v tri ekipe, je v torek, 9. maj, potekala tekma med Ekipo 1 in Ekipo 2. Slavila je Ekipa 2.

Potrjeni selektorji reprezentanc mlajših starostnih kategorij

Ljubljana - Izvršni odbor Košarkarske zveze Slovenije je soglasno imenoval selektorje reprezentanc mlajših starostnih kategorij za leto 2017. V letošnjem letu bo prvič v zgodovini pet slovenskih reprezentanc mlajših starostnih kategorij nastopalo v diviziji A, reprezentanca deklet U16 pa bo nastopala v diviziji B.

Znane skupine evropskih prvenstev mlajših kategorij

Praga - Na Češkem je danes potekal še žreb evropskih prvenstev mlajših starostnih kategorij. Slovenske moške in ženske reprezentance so tako dobile svoje nasprotnike, s katerimi se bodo pomerile poleti prihodnje leto.

V petek žreb skupin za ženski EuroBasket in za evropska prvenstva mlajših

Ljubljana - V Pragi bo v petek ob 17.30. uri potekal žreb skupin za ženski EuroBasket 2017, na katerem bodo prvič v zgodovini nastopile tudi slovenske reprezentantke, dan kasneje pa se bo odvil še žreb evropskih prvenstev za mlajše moške in ženske reprezentančne selekcije.

REPREZENTANCA SLOVENIJE NA EP DIV. B 2016, SOFIJA (BOLGARIJA)

ŠT.

IME IN PRIIMEK

IGRALNO MESTO

VIŠINA

LETNICA ROJSTVA

KLUB

4

Rok Radović

krilo

198 cm

2001

Helios Domžale

5

Jernej Andolšek Heine

org. igre

184 cm

2000

Grosuplje

6

Jakob Strel

krilo

195 cm

2000

Dravograd Koroška

7

Luka Božak

org. igre

181 cm

2000

Rogaška

8

Gregor Glas

branilec

190 cm

2001

Brežice

9

Maksim Gorbachov

branilec

187 cm

2000

Union Olimpija

10

Jure Ličen

center

197 cm

2000

Parklji

11

Martin Jančar Jarc

org. igre

188 cm

2000

Krka Novo mesto

12

Nik Dragan

krilni center

198 cm

2000

Union Olimpija

13

Jure Daneu

krilni center

200 cm

2000

Union Olimpija

14

Nemanja Šćekić

center

202 cm

2000

Union Olimpija

15

Blaž Janežič

center

201 cm

2000

Union Olimpija

IGRALCI, KI SO ZAPUSTILI PRIPRAVE:

Fin Lucu Dražovič

org. igre

175 cm

2000

Union Olimpija

Urban Hrovat

org. igre

181 cm

2001

ŠD Koš Koper

Adrian Jogan

center

204 cm

2000

UKK Koper

Aleksander Mihelj

center

204 cm

2000

ŠD Koš Koper

Jan Novak

krilo

193 cm

2000

Slovenske Konjice

Žiga Samar

org. igre

183 cm

2001

Jesenice

Petar Vujačić

org. igre

192 cm

2000

Rogaška

STROKOVNI ŠTAB

Dejan Gašparin

glavni trener

Jernej Čad

pomočnik trenerja

Danijel Radosavljević

pomočnik trenerja

Andrej Potrata

fizioterapevt

Slavko Vujin

trener za telesno pripravo

Mirko Jurjavčič

vodja reprezentanc mlajših starostnih kategorij

Tine Ružič

predstavnik za odnose z javnostmi

Generalni sponzor

Platinasti sponzor

Srebrni sponzorji

Zlati sponzorji

Bronasti sponzorji

Partnerji