Išči po strani...

ZGODOVINA EP MLAJŠIH ČLANOV

EP 2016 - Helsinki (Finska) - 9. mesto

Glavni trener: Aleksander Sekulič.
Pomočnika trenerja: Blaž Bergant, Miro Majkič.
Igralci: Žan Mark Šiško, Aljaž Marinč, Grega Sajevic, Vlatko Čančar, Luka Kraljević, Sandi Grubelič, Urban Durnik, Nejc Martinčič, Nejc Zupan, Jan Kosi, Gaber Ožegovič, Žiga Habat.

EP 2015 - Lignano Sabbiadoro (Italija) - 13. mesto

Glavni trener: Damjan Novaković.
Pomočnika trenerja: Peter Markovinovič, Boštjan Kočar.
Igralci: Jure Špan, Aleksej Nikolić, Domen Janc, Vlatko Čančar, Luka Kokol, Blaž Mesiček, Leon Šantelj, Matic Grušovnik, Jan Kosi, Jure Ritlop, Jan Barbarič, Sedin Karavdić.

EP 2014 - Kreta (Grčija) - 13. mesto

Glavni trener: Dapmjan Novaković

Pomočnika trenerja: Peter Markovinovič, Boštjan Kočar.
Igralci: Aleksej Nikolić, Erjon Kastrati, Žiga Zatežič, Jan Rizman, Luka Kokol, Matic Rebec, Jan Dolenšek, Jure Ritlop, Jakob Stražar, David Gabrovšek, Sedin Karavdić, Tomaž Bolčina.

EP 2013 - Talin (Estonija) - 10. mesto

Glavni trener: Damjan Novaković.
Pomočnika trenerja: Dejan Mihevc, Peter Markovinovič.
Igralci: Aleksander Tomić, Luka Rupnik, Matej Rojc, Gregor Horvat, Domen Bratož, Erjon Kastrati, Žiga Fifolt, Matej Mežan, Žiga Dimec, Miha Lapornik, Matic Maček, Tomaž Bolčina.

EP 2012 - Domžale, Kranjska Gora, Ljubljana (Slovenija) - 7. mesto

Glavni trener: Zmago Sagadin.
Pomočnika trenerja: Dalibor Damjanović in Gašper Kolman.
Igralci:  Jan Špan, Luka Rupnik, Jaka Brodnik, Klemen Prepelič, Jure Besedič, Miha Vašl, Alen Omić, Matej Rojc, Marko Pajić, Miha Lapornik, Žiga Dimec, Gezim Morina.

EP 2011 - Bilbao (Španija) - 11. mesto

Glavni trener: Rade Mijanović.
Pomočnik trenerja: Dalibor Damjanović.
Igralci: Klemen Prepelič, Žan Jerman, Jaka Brodnik, Mitja Nikolič-Smrdelj, Edo Murić, Tadej Ferme, Jan Špan, Alen Omić, Marko Pajić, Aljaž Korošec, Jure Besedič.

EP 2010 - Makarska, Zadar (Hrvaška) - 12. mesto

Glavni trener:  Rade Mijanović.
Pomočnik trenerja: Dalibor Damjanović.
Igralci: Uroš Zadnik, Mirza Sarajlija, Brane Lekič, Nejc Kobal, Dino Murić, Jure Pelko, Jakob Čebašek, Marko Vranjkovič, Edo Murić, Blaž Mahkovic, Luka Dimec, Nejc Buda.

EP 2009 - Rodos (Grčija) - 13. mesto

Glavni trener: Rade Mijanović.
Pomočnik trenerja: Matjaž Čuješ.
Igralci: Uroš Zadnik, Maj Kovačevič, Brane Lekič, Žiga Percel, Dino Murić, Danijel Vujasinović, Zoran Dragić, Marko Vranjkovič, Željko Jotič, Blaž Mahkovic, Luka Dimec, Jaka Blažič.

EP 2008 - Riga (Latvija) - 14. mesto

Glavni trener: Miro Alilović.
Pomočnik trenerja: Andrej Žakelj.
Igralci: Matija Trampuš, Jakob Virk, Boban Tomič, Luka Lapornik, Mirko Mulalić, Danijel Vujasinovič, Ilija Gavrić, Siniša Bilić, Klemen Muha, Zoran Dragić, Dejan Čigoja, Edin Alispahić.

EP 2007 - NOVA GORICA in GORICA (SLOVENIJA in ITALIJA) - 5. mesto

Glavni trener: Miro Alilović.
Pomočnika trenerja: Bojan Lazič, Luka Bassin.
Igralci: Rok Perko, Emir Preldžić, Aljoša Kristo, Jan Močnik, Jaka Klobučar, Dejan Mlakar, Klemen Lorbek, Drago Brčina, Tadej Koštomaj, Matej Krušič, Dejan Čigoja, Gašper Vidmar.

EP 2006 - Izmir (Turčija) - 3. MESTO

Glavni trener: Miro Alilović.
Pomočnik trenerja: Aleksander Sekulić.
Igralci: Luka Ambrož, Emir Preldžić, Nejc Glavaš, Jaka Klobučar, Rok Perko, Dejan Hohler, Gašper Vidmar, Matej Krušič, Aljoša Remus, Drago Brčina.

SP 2005 (U21) - Mar del Plata (Argentina) - 8. mesto

Glavni trener: Ivan Perica.
Pomočnik trenerja: Gašper Okorn.
Igralci: Žan Vrečko, Aljaž Urbanc, Žiga Zagorc, Blaž Črešnar, Miha Fon, Matej Venta, Saša Zagorac, Mensud Julevič, Domen Lorbek, Hasan Rizvić, Stanko Sebič.

EP 2005 - Čehov (Rusija) - 10. mesto

Glavni trener: Miro Alilović.
Pomočnik trenerja: Gašper Okorn.
Igralci: Boris Jeršin, Žan Vrečko, Marko Markovič, Jan Rozman, Mirza Begić, Goran Dragić, Sanel Bajramlić, Luka Marolt, Sandi Čebular, Nebojša Čukovič, Jure Močnik, Blaž Črešnar.

EP 2004 - Brno (Češka) - 1. MESTO

Glavni trener: Ivan Sunara.
Pomočnik trenerja: Ivan Perica.
Igralci: Jure Močnik, Žan Vrečko, Domen lorbek, Matej Venta, Miha Fon, Dane Dmitrović, Goran Dragić, Saša Zagorac, Mensud Julevič, Stanko Sebič, Hasan Rizvić, Erazem Lorbek.

EP 2002 - Kaunas, Alytus, Vilnius (Litva) - 6. mesto

Glavni trener: Memi Bečirović.
Pomočnik trenerja: Matjaž Čuješ, Franci Podlipnik.
Igralci: Nejc Strnad, Uroš Slokar, Saša Vujačić, Domen Lorbek, Igor Ivaškovič, Beno Udrih, Marino Buršič, Saša Zagorac, Miha Zupan, Aleksandar Ćapin, Saša Mučič, Erazem Lorbek.

SP 2001 (U21) - Saitama (Japonska) - 6. mesto

Glavni trener: Zoran Martič.
Pomočnik trenerja: Dražen Grbac.
Igralci: Sašo Ožbolt, Nebojša Joksimović, Primož Brolih, Marko Antonijević, Milan Klepo, Dragan Miletič, Igor Jokič, Željko Zagorac, Boštjan Nachbar, Smiljan Pavič, Davorin Škornik, Erazem Lorbek.

EP 2000 - Ohrid (Makedonija) - 1. MESTO

Glavni trener: Zoran Martič.
Pomočnik trenerja: Dražen Grbac.
Igralci: Elvis Kadić, Igor Jokič, Primož Brolih, Sani Bečirović, Milan Klepo, Miha Kobe, Matic Vidic, Davorin Škornik, Željko Zagorac, Smiljan Pavič, Miha Zalokar, Boštjan Nachbar.

EP 1998 - Trapani (Italija) - 2. MESTO

Glavni trener:  Zoran Martič.
Pomočnik trenerja: Dražen Grbac.
Igralci: Goran Jurak, Jaka Lakovič, Primož Kobale, Marko Verginella, Matjaž Smodiš, Gregor Hafnar, Miloš Šporar, Marko Maravič, Pavel Djurkovič, Ernest Novak, Dragiša Drobnjak, Primož Brezec.

EP 1996 - Bursa, Istanbul (Turčija) - 7. mesto

Glavni trener: Andrej Urlep.
Pomočnik trenerja: David Dedek.
Igralci: Ervin Dragšič, Dragiša Drobnjak, Rajmond Rituper, Igor Thaler, Miloš Šporar, Goran Jagodnik, Slavko Duščak, Marko Tušek, Marko Milič, Gregor Hafnar, Rašo Nesterović.

EP 1994 - MARIBOR, POSTOJNA, LJUBLJANA (SLOVENIJA) - 8. mesto

Glavni trener: Lado Gorjan.
Pomočnik trenerja: Mitja Turnšek.
Igralci: Gorazd Murovec, Rašo Nesterović, Marko Milič, Aleš Kunc, Rado Trifunović, Miha Šetina, Klemen Zaletel, Marko Tušek, Slavko Duščak, Boris Gorenc, Luka Jovanovič, Matjaž Cizej.

Generalni sponzor

Platinasti sponzor

Srebrni sponzorji

Zlati sponzorji

Bronasti sponzorji

Partnerji