Išči po strani...

Asi: Martić s Kormendom po 3. mesto v DP Madžarske

14.05.2012 / Reprezentance Asi Člani Naslovnica
Avtor: KZS/Tjaša Pavlič
Ljubljana - Slovenski trener Zoran Martić, ki se je sredi sezone preselil na Madžarsko k ekipi Kormend, je po četrti polfinalni tekmi s 3:1 v zmagah klonil proti Falco-Szovasu in se bo zdaj bo boril za tretje mesto proti Albacompu.

IGRALCI, 7. - 13. maj 2012:  

SLOVENIJA:

Zoran Dragić (Krka)
8. 5.: 31 minut, 12 točk (3/6 za dve, 2/5 za tri), 2 skoka, 2 podaji, 3 prid. žoge. 
Edo Murić (Krka)
8. 5.: 19 minut, 3 točke (1/3 za dve, 0/1 za tri, 1/1 PM), 7 skokov, 1 podaja.
(Liga Telemach, polfinale, 2. tekma: Zlatorog : Krka 66:69)
Goran Jagodnik (Union Olimpija)
8. 5.: 8 minut, 4 točke (2/2 za dve, 0/2 za tri), 1 skok.
10. 5.: 13 minut, 2 točki (1/3 za dve, 0/4 PM), 6 skokov, 1 podaja, 1 prid. žoga.
Željko Zagorac (Union Olimpija) 
8. 5.: 22 minut, 2 točki (0/3 za dve, 2/4 PM), 13 skokov, 1 podaja, 1 prid. žoga.
(Liga Telemach, polfinale, 1. tekma: Union Olimpija : Helios Domžale 74:71)
10.5.: 9 minut.
(Liga Telemach, polfinale, 2. tekma: Helios Domžale : Union Olimpija 78:81)

BELGIJA:  

Dragiša Drobnjak (Telenet Oostende)
9. 5.: 17 minut, 13 točk (2/3 za dve, 2/2 za tri, 3/4 PM), 2 skoka, 1 blokada.
(DP Belgije, 35. kolo: Telenet Oostende : Port of Antwerp Giants 65:55)
11. 5.: 18 minut, 4 točke (1/4 za dve, 0/1 za tri, 2/2 PM), 1 skok, 2 blokadi.
(DP Belgije, 36. kolo, Belgacom Spirou Basket : Telenet Oostende 63:68)

BOSNA IN HERCEGOVINA:  

Nebojša Joksimović (Igokea)
12. 5.: 32 minut, 13 točk (3/5 za dve, 2/5 za tri, 1/2 PM), 3 skoki, 3 podaje, 1 prid. žoga.
(DP Bosne in Hercegovine, finale, 1. tekma: Široki Wwin : Igokea 85:61)

ČRNA GORA:

Hasan Rizvić (Budućnost)
(DP Črne gore, finale, 1. tekma: Budućnost : Sutjeska 101:59)
(DP Črne gore, finale, 2. tekma: Sutjeska : Budućnost 57:80)
(DP Črne gore, finale, 3. tekma: Budućnost : Sutjeska 99:44)

HRVAŠKA:  

Sašo Ožbolt (Zagreb)
8. 5.: 21 minut, 3 točke (0/1 za dve, 1/1 za tri), 2 skoka, 1 podaja, 2 prid. žogi.
(DP Hrvaške, liga za prvaka, 13. kolo: Zagreb : Zadar 89:90)
Matjaž Smodiš (Cedevita) - Poškodovan.
(DP Hrvaške, liga za prvaka, 13. kolo: Jolly : Cedevita 62:93)
(DP Hrvaške, liga za prvaka, 14. kolo: Cedevita : Zabok 96:73)

ITALIJA:

Jaka Klobučar (Domotecnica Ostuni) 
9. 5.: 22 minut, 10 točk (3/8 za dve, 1/4 za tri, 1/2 PM), 1 skok. 
(Legaduebasket, četrtfinale, 1. tekme: Enel Brindisi : Domotecnica Ostuni 80:66)
11. 5.: 34 minut, 6 točk (2/6 za dve, 0/6 za tri, 2/2 PM), 1 skok, 2 podaji.
(Legaduebasket, četrtfinale, 2. tekma: Enel Brindisi : Domotecnica Ostuni 77:59)

RUSIJA:  

Boštjan Nachbar (Unics Kazan)
V tem tednu niso imeli tekme. 
Miha Zupan (Spartak St. Peterburg)
7. 5.: 22 minut, 11 točk (5/6 za dve, 0/1 za tri, 1/1 PM), 4 skoki.
(DP Rusije: Spartak : Krasnje Krilja 78:75)

ŠPANIJA:  

Mirza Begić (Real Madrid)
V minulem tednu Real Madrid ni imel tekme.
Erazem Lorbek (Regal Barcelona) 
11. 5.: 30 minut, 9 točk (4/7 za dve, 0/3 za tri, 1/2 PM), 5 skokov, 1 podaja, 1 prid. žoga.
(Evroliga, polfinale: Olympiacos : Barcelona Regal 68:64)
13. 5.: 17 minut, 3 skoki, 1 prid. žoga. 
(Evroliga, tekma za 3. mesto: Panatjinaikos : Barcelona Regal 69:74)

TURČIJA:  

Jaka Lakovič (Galatasaray) 
V tem tednu niso imeli tekme. 
Gašper Vidmar (Fenerbahce Ülker) 
9. 5.: 6 minut, 2 skoka, 2 podaja.
(DP Turčije, playoff, 31. kolo: Fenerbahce Ülker : Besiktas Milangez 74:77)
Saša Vujačić (Anadolu Efes)
9. 5.: 10 minut, 5 točk (1/3 za dve, 1/2 za tri), 1 skok, 1 podaja.
(DP Turčije, playoff, 31. kolo: Pinar Krasiyaka : Anadolu Efes 73:84

BREZ KLUBA:

Domen Lorbek

ŽE ZAKLJUČILI SEZONO:

Primož Brezec (Nižnij Novgorod)
Luka Rupnik (Geoplin Slovan)
Goran Dragić (Houston Rockets)

Beno Udrih (Milwaukee Bucks)
Marko Milič (Vanoli Braga Cremona)
Uroš Slokar (Acea Roma)
Sani Bečirović (Bennetton Treviso) 
Jurica Golemac (Sidigas Avellino)
Samo Udrih (Valladolid)


TRENERJI:  

SLOVENIJA:  

Miro Alilović (pomočnik trenerja Uniona Olimpije) 
Sašo Filipovski (Union Olimpija) 
(DP Hrvaške, liga za prvaka, 13. kolo: Jolly : Cedevita 62:93Liga Telemach, polfinale, 2. tekma: Heliod Domžale : Union Olimpija 78:81)
Aleksander Sekulić (Krka)
(Liga Telemach, polfinale, 2. tekma: Zlatorog : Krka 66:69)

HRVAŠKA:  

Aleš Pipan (Zadar)
(DP Hrvaške, liga za prvaka, 13. kolo: Zagreb : Zadar 89:90; DP Hrvaške, liga za prvaka, 14. kolo: Zadar: Jolly 66:58)

MADŽARSKA:

Zoran Martić (Kormend)
(DP Madžarske, polfinale, 2. tekma: Kormend : Falco-Szova 67:57;
DP Madžarske, polfinale, 3. tekma: Falco-Szova : Kormend 82:75
;
DP Madžarske, polfinale, 4. tekma: Kormend : Falco-Szova 60:63)

RUSIJA:  

Božidar Maljković (Lokomotiv Kuban)
V tem tednu niso imeli tekme.  
Jure Zdovc (Spartak St. Peterburg)
(DP Rusije: Spartak : Krasnje Krilja 78:75)

SRBIJA:  

Bojan Lazić (pomočnik trenerja Partizana) 
(DP Srbije, drugi del, 10. kolo: Radnički Basket : Partizan 66:83; DP Srbije, drugi del, 11. kolo: Partizan : Radnički K. 82:76)

IRAN:

Memi Bečirović (selektor članske reprezentance - azijsko prvenstvo leta 2013)

BREZ KLUBA:  
Tomo Mahorič
Slobodan Subotić

ŽE ZAKLJUČILI SEZONO:

Gašper Okorn (Geoplin Slovan) 
Gašper Potočnik (Elektra Šoštanj)


Generalni sponzor

Sponzorji

Partnerji